CALCIFICARI LA PROSTATA

24-01-2013
dantanase69
Nu este medic/terapeut
dantanase69
Buna ziua.am 44 ani si o problema la prostata la care nu am primit prea multe lamuriri.am dureri in partea de jos a abdomenului la baza penisului nu foarte mari dar suparatoare.am fost internat acum 2 saptamani la gastroenterologie unde am fost supus mai multor investigatii.la colonoscopie nu mi sa gasit nimic, in schimb la ecografie la prostata rezultatul este; ecostuctura: neomogena; in aria de proiectie a prostatei- cateva calcificari, diametrul pana la 12mm; alta imagine hiperecogena, diametrul=7mm, posibil la nivelul uretrei prostatice. doctorul urolog mi-a spus ca nu se pot trata si sa revin in cazul in care o sa am usturimi la urinare sau o sa urinez foarte des noaptea.mentionez ca valoarea p s a este 0.8. va rog daca puteti sa ma ajutati cu mai multe lamuriri si cu un eventual tratament deoarece am inteles ca aceasta boala poate duce la cancer de prostata. in afara de aceasta durere nu am usturimi la urinare iar frecventa urinarilor noaptea este cam 2 maxim 3, in schimb activitatea sexuala merge din ce in ce mai prost. in speranta ca ma puteti ajuta va multumesc anticipat. cu multa stima.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.