Buprenorphine ptr depresie

24-11-2015
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Am si eu o intrebare, care medic poate prescrie Buprenorphine (Subutex) ? Am auzit ca exista la Sf Stelian don Vasilescu Lucian care ar lucra si la sectia 16 psihiatrie Obregia la cei ce se drogheaza. Nu stiu cum de apare sef de sectie la ambele spitale, o fi acelasi ?!
Problema este ca, cu 0, 25 maxim 0, 5 mg ma simt mai bine, imi ia durerea sufleteasca si tristetea aia, urca energia, cheful de una si alta, dat fiind ca la cei ce se drogeaza se da de la 8 mg in sus chiar si 32 mg pe zi, este o doza f mica, medicii din SUA unii dau ptr depresie asta.
Poate fi combinat cu un AD sau singur.
Nimic altceva nu prea merge la mine.
A mai testat cineva Buprenorphine ptr depresie ?
Nu stiu de ce in farmacii nu exista desi un distribuitor avea Suboxone (Buprenorphine + Naloxone) acum 1 an.

Sustinea Dr House folosirea opioidelor ptr depresie si mare dreptate avea, in doze mici evident.
Starea urca cam catre normal, nu apare euforie si nimic aberant.
5 comentarii
0
27-11-2015, ora 15:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Am vorbit la mai multe farmacii.
Nu are nici una pe stoc dar tu in principiu trebuie sa te duci sa iei reteta de la Sf Stelian sau de la sectia de profil de la Obregia, apoi mergi la o farmacie mare de lant gen Catena, Help Net, Sensi Blue etc, dai reteta, faci comanda si iti aduc ei in farmacia respectiva.
Suna inainte la astea sa intrebi daca e corect ce au zis aia de la PC Farm si daca te pot ajuta.
Ia-le numerele de pe net si suna rapid.
0
27-11-2015, ora 21:23
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Nu aduce nici cu reteta, cica nu au nici la furnizor ! Nu am inteles de ce, n-am sunat chiar la toate alea dar asa este clar, o sa sun maine, poate imi dau ei tot de unde imi prescrie, s-ar putea ca fiind opioid sa nu se dea deca la centru, alta logica n-ar fi.
0
28-11-2015, ora 08:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil. Sun-o miercuri pe doctorita de la centru si intreab-o.
0
28-11-2015, ora 08:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Eu am vazut ca Sf Stelian are la parter o farmacie specializata unde se dau doar minuni din astea cu reteta de la un doctor de sus, de profil.
0
28-11-2015, ora 17:14
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Da, am sa intreb.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul