Buna ziua va rog sa ma ajutati!! Frenul sublingual

19-03-2015
gogorilie
Nu este medic/terapeut
gogorilie
Am practicat cunnlingus(dat limbi pe romaneste )prima zi nu am avut nimic si a doua zi am simtit ceva sub limba la frenul sublingual pe net nu am gasit nimic sper ca ma veti ajuta
Vreau sa stiu daca e vreo boala sau daca sa mai intamplat cuiva si ce a patit si ce a facut Este alba si este mica si pare a fi o ruptura dar nu cred va rog sa ma ajutati cu stima si respect multumesc
6 comentarii
0
21-03-2015, ora 18:25
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sunt curioasa sa stiu daca inainte de astfel de practici, tinerii din Romania care fac asa ceva, stiu pe dinafara lista bolilor care iau prin sex oral.

Cautati lista pe net.

Studiati despre fiecare.

Ori mergeti la un medic Dermatolog sau ORL sa va consulte.
0
21-03-2015, ora 22:21
gogorilie
Nu este medic/terapeut
gogorilie
Este virgina.si nu nu are nici o boala
0
22-03-2015, ora 00:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Intreab-o cu cati baieti a facut petting inaintea ta si raspundeti impreuna la intrebarea ce boli se iau prin prin petting.

Sau tot sex oral sau sex anal. Cu cati baieti inaintea ta ?

Luati aici un film american pentru cei care se hotarasc sa faca sex, difuzat in sute de licee americane.
-*

Sfatul meu prietenesc este ca pina nu te duci cu ea de mana sa ii faca testul secretiei la ginecolog si pina nu vezi tu cu ochii tai rezultatele testului si ce spune doctorul ca ai in gura, nu te mai atinge de ea.

Vezi ca daca ai facut petting trebuie sa faceti amandoi tratament.

Iar daca nu ma crezi ca fetele virgine pot avea bts (boli cu transmitere sexuala) da Search pe Google: "fetele virgine pot avea boli cu transmitere sexuala ?"

Stii ce fata nu are bts ? Fata pe care nu a atins-o nimeni.
Dar si aceea poate avea candida. De la un sistem imunitar scazut.

(*modificat de admin)
0
22-03-2015, ora 08:08
gogorilie
Nu este medic/terapeut
gogorilie
Iti multumesc frumos din toata inima au inceput sa treaca sa mai ma duc la analize.
0
22-03-2015, ora 16:27
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ea trebuie sa mearga la analize la ginecolog sa isi faca testul de secretie macar.
De luat ceva e clar ca ai luat.

Spune precis, voua la scoala nu va explica nimeni nimic despre bts ?

Sa stii ca Virusul HPV care are peste 100 de tulpini se ia si prin Petting si prin Sex oral. La femei provoaca cancer de col uterin si cancer la gat si la barbati cancer la gat.

Voi la varsta asta trebuie sa va gaditi cum sa va faceti un viitor. Cum strangeti bani de casatorie, cum va faceti rost de un serviciu.

Nu sa va imbolnaviti de unii singuri si apoi sa vi se cronicizeze bolile si sa suferiti o viata.

Pai daca in gura ti-a iesit o buba, pe penis ce iti iese, nu te gandesti ?

Bolile astea nu trec fara tratament. Se cronicizeaza, adica poti sa ajungi sa le ai pe viata si sa te lupti cu ele si dau infertilitate. Sunt baieti care la 20 de ani sunt infertili. Li s-a facut spermograma.

Daca nu te duci tu la dr. pentru o buba in gura crezi ca o sa te duci niste bune pe penis sau pe langa.

Va rog frumos sa va luati de mana si sa dati impreuna Search pe Google la Imagini "negi sau veruci genitale HPV", ca sa vedeti ce poate face acest virus.

Si nu iti ies bubele neaparat in 2 saptamani. Iti ies si in 10 ani. Te umpli. Am avut cazuri disperate de acest gen pe Forum. Trebuie sa te duci din 3 in 3 luni sau cand apar sa ti le electrocauterizeze. Va dati seama chin.

Uite aici o conferinta in romana despre BTS.

http://www.adevaruldespreavort.ro/video-filme-documentare/16-boli-cu-transmitere-sexuala-bts-boli-venerice/201-dr-christa-todea-gross-conferinta-bolile-cu-transmitere-sexuala-bts-boli-venerice
0
22-03-2015, ora 16:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate fi o papula.

PÁPULĂ, papule, s.f. Leziune superficială a pielii, caracterizată printr-o mică ridicătură roşiatică sau neagră, dură, care apare în unele boli de piele şi în sifilis. - Din lat. papula, fr. papule.

Mergi totusi la doctor. E vorba de sanatatea voastra.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: