Buna ziua

30-03-2015
Alinisha
Nu este medic/terapeut
Alinisha
Am 25 de ani, sunt casatorita de aproximativ 9 luni cu sotul meu care este un om deosebit si i multume lui Dumnezeu pt. asta. Locuim cu socrii, eu mai mult pentru ca sotul meu este plecat, lucreaza pe vapor. Locuiesc impreuna cu ei de un an si jumatate, locuim la mare acolo unde de obicei pe timp de vara se castiga binisor cu inchiriatul, avem o casuta mica cu 3 camere dar este solicitata cat de cat pe timpul verii. Soacra mea inchiraza de ff mult timp si a facut o obianuinta din asta si uita ca mai mai sunt si eu pe aici si ar trebui sa am
O stabilitate aici. Nu stiu daca am facut bine sau nu sotul meu fiind plecat in voiaj am acceptat ca vara trecuta sa merg la mama mea ca ea sa inchurieze camera in care eu stau cu sotul meu, doar ca ei sa isi faca niste banuti pt ca noi urma sa ne casatorim in luna lui septembrie. Anul 2015, o sa vina vara si iar imi spune ca ea deja a inchiriat camera mea pt la vara are clienti si mi-a dat de inteles ca trebui sa ma duc la parinti mei acasa sau ce sa inteleg din asta ??? Eu doar am crezut ca doar pt. ceea vara si atat, sotul meu a specificat in cadrul unei discuri ca aceea camera nu o mai inchiriaza, dar s-a cam uitat. Ma gandeam ca fiind casatoriti si simtindu-ma ca acasa acum aicii fiind faptul ca sunt nora lor e asa umpic jenant sa imi iau iar bagajul si sa ma duc la mama si sa ma intorc iar la sfarsitul verii dupa ce au facut e suficienti banuti. Am vrut sa fiu scurta poate multe ar fii fost de adaugat... esentialil asta e. Ce sa fac in situatia asta??? Gresesc ca gandesc ca nu e normal sa procedeze asa??? Ajutati-ma cum sa iau atitudine??? Ce pot facee???
5 comentarii
0
30-03-2015, ora 03:50
Alinisha
Nu este medic/terapeut
Alinisha
Astept sfaturi cu nerabdare.
0
30-03-2015, ora 03:50
Alinisha
Nu este medic/terapeut
Alinisha
Imi cer scuze pentru greselile de ortografie de mai sus. Va multumesc.
0
30-03-2015, ora 11:53
Psiholog Aldescu Delia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Aldescu Delia
Locuinta la care va referiti este proprietatea cuplului?
0
01-04-2015, ora 09:04
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Camera in care locuiesti cu sotul tau este conform vreunei intelegeri un drept al vostru?
Esti casatorita din cate ne-ai dat de inteles. Iti propun un moment de reflectie: ramai insarcinata, nasti un copil-rodul iubirii cu sotul tau, daca sotul este plecat la munca iar tu pleci la parintii tai cat timp esti insarcinata, sau trebuie sa nasti... copilul se naste cat timp tu stai cu ai tai. Intelegi?
Psiholog Stefan Liviu
0
03-04-2015, ora 15:41
Alinisha
Nu este medic/terapeut
Alinisha
Da dar noi am spus sa facem un copil atunci cand vom avea ceva al nostru, ne-am propus sa locuim impreuna cu ei pana se facem un ' cuib ' al nostru:(.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul