M-am dedicat ei si am ramas fara prieteni

17-01-2013
Dandriel
Nu este medic/terapeut
Dandriel
Am si eu o problema, cine ma poate ajuta?M-am despartit de iubita de curand, pentru ca, zicea ea, nu lucrez(poate asa o fii) si ca eu nu ii pot oferi ce isi doreste, sa mergem intr-un restaurant, sau in alta parte(nu ii materialista, din contra ea imi cumpara cadouri)vrea sa am banii mei, doar atat.Imi este tare greu, nu stiu ce sa m-ai fac, plang cam des(sunt barbat, 28 de ani).Tin foarte mult la ea, si mai vb prin mesaje, imi spune ca inca ma m-ai iubeste, cu toate ca are pe altcineva.El nu ii din acelasi oras.Prieteni nu prea mai am, m-am dedicat ei, trup si suflet.Va rog din suflet cine ma poate ajuta, sunt disperat, ies singur afara si ma plimb, tot imi aduce aminte de ea.
11 comentarii
0
17-01-2013, ora 12:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Verificati pe site-ul www.anofm.ro locurile de munca disponibile in orasul dv. si incercati sa rezolvati problema.
0
17-01-2013, ora 12:20
Dandriel
Nu este medic/terapeut
Dandriel
imi tot caut de lucru de ceva timp si nu gasesc nimic, am trimis cv-uri peste cv-uri si degeaba
0
17-01-2013, ora 13:05
danacatalina
Nu este medic/terapeut
danacatalina
Dar ce calificare ai? Pe ce post vrei sa te angajezi?
Paote-ar fi bine sa faci niste cursuri, ceva...totusi ai 28 de ani! Angajeaza-te undeva ca muncitor necalificat si invata acolo o meserie...Trece viata pe langa tine si tu nu iei atitudine. Banuiesc ca stai cu parintii...
Prietena ta are dreptate. Se gandeste la viitor si isi da seama ca nu se poate hrani cu iubire si sarutari.
0
17-01-2013, ora 13:10
Dandriel
Nu este medic/terapeut
Dandriel
Am facut un curs de masaj.Vreau sa lucrez oriunde, necalificat...cand se gaseste de lucru, depun cv-uri si fara nici un rezultat.
0
17-01-2013, ora 14:52
COSTYGRIGO
Nu este medic/terapeut
COSTYGRIGO
nu trebuie sa fi disperat. daca te iubea te accepta asa cum esti s-au te ajuta sa treci prin greutatile in care esti, asta a fost un pretest, ai toata viata in fata. incearca sa gasesti alta tinta. daca te iubea suferea si ia. bafta mai departe. capul sus, nu este fin del mundo-))
0
17-01-2013, ora 15:28
danacatalina
Nu este medic/terapeut
danacatalina
S-au dus vremurile alea cu "daca te iubea, suferea si ea". Traim in lumea reala unde daca nu te ajuti tu nu te ajuta nimeni! Urmatoarea lui "tinta" trebuie sa fie cea de a-si gasi de munca nu o alta cucerire!
0
17-01-2013, ora 16:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Dandriel

Intra aici si gaseste-ti loc de munca pentru orasul tau.

http://www.anofm.ro/
0
17-01-2013, ora 18:47
Dandriel
Nu este medic/terapeut
Dandriel
Multumesc mult COSTYGRIGO
0
18-01-2013, ora 17:32
COSTYGRIGO
Nu este medic/terapeut
COSTYGRIGO
fii tare...
0
18-03-2013, ora 10:38
Dandriel
Nu este medic/terapeut
Dandriel
Buna ziua, am revenit.Intre timp mi-am gasit de lucru.Mai tin si acum legatura cu fosta iubita, ne intalnim, facem dragoste, ca si cum am fii un cuplu, dar ea tot pe ala in vrea, inca nu s-a mutat in oras, cu ea.Intre timp mi-am facut si eu o relatie dar tot cu gandul la ea sunt.Acum cateva zile m-a invitat sa dorm la ea, ramane singura acasa.Aseara mi-a zis ca nu ma m-ai iubeste si ca intre noi(din partea ei) exista doar placere, face sex fara sentimente.Eu tot sper sa nu se mute ala cu ea
0
18-03-2013, ora 14:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Dandriel

Eu sper sa se muta cel care o ia in casatorie cu ea si tu sa te muti cu cea pe care o iei in casatorie.

Ca altfel vor iesi suparari ulterioare in ambele cupluri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: