dupa menstruatie am avut si am scurgeri ca si cum ar fi in prima sau ultima zi

24-06-2011
vyvyanna
Nu este medic/terapeut
vyvyanna
In urma cu o luna am avut un act sexual neprotejat.Imediat dupa am luat pastila de a doua zi.Atunci menstruatia mi-a venit regulat, nu a intarziat nici macar o zi, dar in aceasta luna si inainte si dupa menstruatie am avut si am scurgeri ca si cum ar fi in prima sau ultima zi.Nu sunt abundente si nici urat mirositoare.Banuiesc ca ar fi o dereglare din cauza acelor pastile.Un sfat din partea dumneavoastra mi-ar fi de mare ajutor.Va multumesc anticipat.
10 comentarii
0
24-06-2011, ora 14:08
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Da este o dereglare de la aceste pilule, au multe reactii adverse..eu zic sa stai linistita, probabil dureaza pana se normalizeaza, daca si lunile urmatoare e la fel..mergi la un consult..
0
24-06-2011, ora 18:16
vyvyanna
Nu este medic/terapeut
vyvyanna
multumesc frumos pt sfat
0
02-07-2011, ora 16:43
vyvyanna
Nu este medic/terapeut
vyvyanna
Buna ziua.Cand ai anexita este posibil sa-ti vina ciclu de doua ori pe luna?
0
02-07-2011, ora 23:12
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Da, este posibil..mergi la un consult..
0
05-07-2011, ora 23:58
vyvyanna
Nu este medic/terapeut
vyvyanna
De o luna de zile am ciclu aproape in fiecare zi.nu este abundent, este normal dar nu mai trece.Ce se intampla?????????Oare este vreo dereglare hormonala din cauza pastilei de a doua zi luata acum 2 luni?????????
0
18-07-2011, ora 20:10
vyvyanna
Nu este medic/terapeut
vyvyanna
Buna ziua.Am fost la control ginecologic si am fost diagnosticata cu "Boala inflamatorie pelvina". Intrebarea mea este, se poate contacta doar prin contact sexual neprotejat?Pt ca am avut contact sexual doar cu sotul meu cu care sunt de 5 ani casatorita.
0
19-07-2011, ora 13:35
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
nu neaparat
de prin toaletele publice de la un sapun intim detergent de rufe etc.. ai facut o infectie ceva nu ai ajuns repede la medic si de aceea ai acest diagnostic
0
19-07-2011, ora 13:36
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Cum te-a diagnosticat doar prin consult?Cel mai bine ca sa stii exact despre ce este vb, sa faci o analiza de culturi din col, pt a vedea ce fel de bacterie produce inflamatie la nivelului colului si care da Bip(anexita)..si in functie de ce iese la analiza iti da tratamentul corespunzator..si ar mai fi indicat sa faci tot din secretie, sunt analize separate pt clamydia, ureaplasma si mycoplasma..care si acestea dau anexite..si nu se iau neaparat prin contact sexual..de ex ureaplasma si mycoplasma traiesc normal in vagin si cand gasesc mediul prielnic sau imunitatea scazuta se inmultesc(dar si acestea poti sa le dai mai departe)..la fel si e coli sau enterococul care traieste normal in intestin, ajung in vagin si tot asa sa se inmulteasca..clamydia se tansmite numai prin contact sexual, pe care ati fi putut-o lua dintr-o alta relatie, aceasta e cam tacuta si nu prea da simptome si poti trai cu ea mult si bine, gonoreea tot prin contact..de aceea este bine sa faci aceste analize ca sa vezi exact despre ce este vorba..tratamentul trebuie facut si de partener pt a evita reinfectarea..
0
19-07-2011, ora 22:02
vyvyanna
Nu este medic/terapeut
vyvyanna
Mi-a facut consult si ecografie, mi-a gasit ambele ovare ffffff inflamate.Eu am fost diagnosticata cu anexita cand aveam 14 ani.Acum 2 saptamani am avut o durere puternica la ovarul drept, am eliminat o cantitate mai mare de sange dupa care mi-a trecut durerea.I-am sp doamnei doctor si mi-a sp ca e foarte bine ca atunci am eliminat un chegulet, ca s-a vazut urma si la ecograf (mi-a facut ecograf si consult).Mi-a dat tratament cu antibiotic si anticoagulant si mi-a sp ca peste 6 zile sa ma prezint din nou la dansa.Acum astept cu sufletul la gura sa vad sambata ce zice.Mi-e fffffff teama.
0
22-07-2011, ora 16:35
vyvyanna
Nu este medic/terapeut
vyvyanna
Am uitat sa precizez, acum un an am mi s-a gasit e coli, am facut tratament, am scapat de ea, chipului.pt ca am auzit ca trece foarte greu.este posibil sa fi recidivat si avand in vedere ca am ajuns cam tarziu la medic si-a cam facut de cap.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •