dupa un accident rutier are pierderi de memorie | Forumul Medical ROmedic

dupa un accident rutier are pierderi de memorie

07-05-2007
Jaxy85
Nu este medic/terapeut
Jaxy85
Tatal meu a avut 1 accident rutier, a fost in coma dar si revenit aproape complet are doar pierderi de memorie, ce m-ar interesa pe mine este ca, partea stanga a corpului mai exact piciorul si mana stanga le misca are si ceva forta in ele dar nu cat ar trebui normal, poate sa stranga degetele de la mana dar nu le poate desface, acesta poti fi 1 inceput de pareza, dak imi puteti recomanda si mie 1 fizio terapeut sau 1 spital sau alte sugesti sunt bine venit

Multumesc
4 comentarii
0
07-05-2007, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Nu spuneti unde va aflati, ca sa stiu unde sa va recomand fizioterapie.
In leg cu diminuarea fortei musculare la hemicorpul sting, aceasta semnifica o hemipareza stinga. Avind in vedere ca acest tablou clinic (coma urmata de hemipareza stinga) este instalat dupa traumatism, in mod sigur exista leziuni intracraniene posttraumatice care le determina. Un CT cerebral este necesar, iar apoi un consult neurologic.
0
07-05-2007, ora 00:00
Jaxy85
Nu este medic/terapeut
Jaxy85
Din Bucuresti, in legatura cu "leziuni intracraniene " este inca internat in spitalul sf.pantelinon si se ocupa de el Prof Adam si Prof Seri cei mai buni neurologi din spital si au zis ca nu are nimic grav la cap nu necesita interventie chirugicala, si ca a avut 1 mic hematon in partea frontala, si acest CT cerebral se poate face in cazut in cate acum 2 sap a facut tomografia? va multumesc astept raspuns
0
07-05-2007, ora 00:00
Jaxy85
Nu este medic/terapeut
Jaxy85
am uitat sa precizez ca hematonul sa retras sa dizolvat, si ca el era pieton si cand la lovit masina la lovit pe partea stanga, partea cu pricina
0
22-05-2007, ora 00:00
Jaxy85
Nu este medic/terapeut
Jaxy85
inca astept recomandarea pentru Fizio Terapie dak este ambulatori cat costa sedinta

P.S in Bucuresti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: