Buna ziua

06-04-2009
jofry9
Nu este medic/terapeut
jofry9
Baietelul meu de 7 ani are chisturi de Blastocistis homini si Giardia lamblia. Ce tratament ma sfatuiti sa urmeze. Am inteles ca cele naturiste sunt mai bune decat celelalte. Mai am si un baietel de 4 ani caruia nu i-am mai facut examenul coproparazitologic. Credeti ca poate avea si el? Daca da ce tratament recomandati?
1 comentarii
0
06-04-2009, ora 21:01
dear
Nu este medic/terapeut
dear
buna ar trebui sa faceti toti membrii familiei teste coproparazitologice fiind ca puteti fi toti contaminati si daca se trateaza un membru ceilalti ii pot transmite din nou -)-cele naturiste sunt mai bune fiindca nu au atitea reactii adverse ca si zentelul sau celelalte tratamente alopate pt.paraziti.dar efectele celor naturiste apar in timp mai indelungat.daca baietelul tau nu prezinta simptome(greata, voma lipsa poftei de mincare poti sa incerci cu naturiste dar daca le are cred ca o sa trebuiasca sa ii dai alopate
pt adulti e foarte buna tinctura de cimbru si ceai de cimbru
sanatate!
ps.la-fetita mea care a avut giardia am reusit cu mai multe cure de giardinofug(picaturi naturale) sa ii negativizez rezultatul abia dupa vreo 7 luni dar ea nu a avut nici un fel de simptom i-am descoperit ca eram eu icontaminata de aceea iti spun ca trebuie sa faceti toti membrii familiei teste.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul