Buna ziua. Rog un raspuns rapid

03-10-2015
Andrei2345
Nu este medic/terapeut
Andrei2345
Seara trecuta am fost mancat slanina cu rosii si vreo 2 pachete de biscuiti tuc ( da cred ca am exagerat). Azi dimineata m-am trezit si a trebuit sa merg la baie iar scaunul avea pe alocuri culoarea rosie. Parintii mi-au spus sa nu imi fac probleme ca e din cauza rosiilor. Am suferit de anxietate dar am reusit cat de cat sa imi revin. Nu vreau sa devin ipohondru. Am facut analizele de sange iar medicul mi-a zis ca e totul in regula. Sa nu ma mai stresez atat la 21 de ani si sa ma gandesc doar la boli. Intrebarea mea este: Scaunul rosu pe alocuri poate fi de la rosii ? Imi e foarte frica de cancerul la colon, dar medicul mi-a vazut vsh (3) si restul analizelor si mi-a zis ca pot fi astronaut. Multumesc mult.
4 comentarii
0
03-10-2015, ora 13:41
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
De la rosii. La toata lumea apare asa.
0
03-10-2015, ora 13:44
Andrei2345
Nu este medic/terapeut
Andrei2345
Ideea e ca am uitat sa mentionez ca am candida albicans si iau Flucozanol sau cum ii spune. Si dimineata am mers de 3 ori la baie si 2 din scaune erau cu mici culori rosii. Multumesc, m-am linistit. Am reusit sa trec peste anxietate si ipohondrie facand foarte mult sport. Dar uneori ma ia asa cateodata cu o frica cat mine de mare.
0
03-10-2015, ora 13:49
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
O data cand te ia frica sa testezi cum te simti daca iei un extraveral.
0
03-10-2015, ora 14:02
Andrei2345
Nu este medic/terapeut
Andrei2345
Reusesc tot timpul sa imi stapanesc frica fara medicamente. Dar de data asta cum am vazut rosu cum m-am gandit la ce e mai rau... Am si uitat de rosii. Multumesc pentru sfat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.