Buna ziua. Durere sfarcuri

09-09-2013
safe
Nu este medic/terapeut
safe
Buna ziua ! Am avut mai multe contacte sexuale cu prezervativ iar acum ma dor sfarcurile la atingere, unul mai tare, sanii nu imi sunt umflati deloc. Menstruatia ar trebui sa imi vina peste aproximativ 9 zile. Este posibil sa fie sarcina? Din cate am verificat, prezervativele nu erau rupte. Sunt motive sa ma ingrijorez? Ultima menstra a fost in 18 august iar contactele au fost la finalul lunii august.Am un ciclu la 32, 33 de zile
3 comentarii
0
09-09-2013, ora 12:14
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu ai de ce sa fii ingrijorata, este hormonal.
0
09-09-2013, ora 12:24
safe
Nu este medic/terapeut
safe
Multumesc de raspuns, m-ati mai linistit ! In ultimele luni nu am avut activitate sexuala si probabil sa fie din aceasta cauza dereglarea hormonala.
0
09-09-2013, ora 16:55
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu inseamna neaparat dereglare hormonala, pur si simplu asa dor cateodata avand ca si cauza hormonii in anumite perioade ale ciclului menstrual, este ceva normal.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  •