Buna ziua, d-le doctor

20-08-2011
dimarozalia
Nu este medic/terapeut
dimarozalia
Va rog sa ma informati in privinta duratei de viata a sotului meu... cam acum 2 luni i-a aparut un ganglion la gat in

partea dreapta... n-am crezut ca poate fi ceva grav, insa d-na doctor din orasul nostru ne-a si trimis la spitalul

Coltea din Bucuresti la orl pentru ca banuia ca intr-adevar sotul meu poate fi suspect de cancer. La spital a fost

operat cu diagnosticul adenopatie laterocervicala dreapta excizata, apoi la ce-a de-a operatie cu diagnosticul

neoplasm sinus piriform drept operat (leziunea fiind foarte mica)

Acum trebuie sa urmeze tratamentul cu citostatice si raze. Ce sanse de supravietuire are si pentru asta ce regim de

viata trebuie sa urmeze ?

Va multumesc mult de tot
2 comentarii
0
20-08-2011, ora 22:12
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
ar trebui sa duca un regim de viata normal, ca speranta de viata, numai Dumnezeu stie.s-a efectuat biopsia, ce grad are???multa sanatate si aveti rabdare sa inceapa tratamentul.daca nu sunt metastaze totul va fi ok.
0
21-08-2011, ora 13:44
dimarozalia
Nu este medic/terapeut
dimarozalia
multumesc f mult ptr atentie...au fost metastaze insa l-au operat si acum trb sa urmeaze tratamentul cu citostatice raze

si biopsia s-a efectuat : carcinom mediu diferentiat infiltrant spinocelular si faringita...o perioada s-a hranit prin tuburi

acum e acasa si poarta decat canula temporar.ieri cand si-a schimbat canula si pansamentul a sangerat putin e vreo

problema ? d-voastra sunteti doctor orl-ist ? ma scuzati ca va intreb asta.

multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.