am o iritatie pe glandul penisului (doua pete rosii)

29-01-2015
Cipricj
Nu este medic/terapeut
Cipricj
O intrebare am si daca se poate un sfat sau un ajutor din partea dumneavoastra. De circa 4 zile am o iritatie pe glandul penisului (doua pete rosi)si pe preput una (gen arsura)de circa 2 mm..nu am mancarimii, nu ma deranjaza decat in momentul spalarii cu apa calduta ma pisca.am fost la farmacie deoarece la medic nu mi a permis programul si in prima faza mi a dat unguent CANESTEN dar fara rezultat pe urma mi a zis sa ma spal cu ceai de galbenele si bicarbonat dizolvat iar dupa uscarea pielii sa pudrez cu PUDRA BALNEOCIN..Am facut o si pe asta chiar si in aceasta dimineata dar fara rezultate..mentionez ca nu am avut contact sexual de la aparitia acestor pete..astept raspunsul dumneavoastra.Multumesc aticipat
3 comentarii
0
31-01-2015, ora 15:29
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil Trichomonas.
Cititi si informati-va despre aceasta bts pe net.

1. Ori mergeti cu trimitere de la medicul de familie la medicul Dermatolog pentru tratament.

2. Daca nu aveti asigurare medicala, consultatia e in jur de 50-60 de lei.

3. Verificati pe net daca aveti simptomele de la Trichomonas si apoi cautati tot pe net, daca gasiti tratament. Sau: mergeti la farmacie si cereti direct 'tratament barbati Trichomonas'.

4. Exista la anumite farmacii teste pentru bts-uri (bolile cu transmitere sexuala) pe care puteti sa vi le faceti acasa ca sa aflati de ce boala suferiti exact.

* Momentan nu exista medic Dermato-Venerolog pe Forumul Romedic.
0
01-02-2015, ora 07:53
Cipricj
Nu este medic/terapeut
Cipricj
Multumesc pentru raspunsul dumneavoastra!.Nu am nici un simntom..nu ma doare absolut nimic, nu febra nici o stare de rau.nu ma deranja..decat in momentul in care faceam dus la decolatarea preputului ma pisca putin pata care era mai accentuata in rest..absolut nimic! Precizez ca m am spalat in continuare cu ceai de galbenele si bicarbonat dizolvat si am aplicat unguent ADVANTAN DE 2-3 ORi PE ZI si sa tras da semne bune de vindecare.
0
01-02-2015, ora 14:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Medicul Venerolog care a activat odata pe Forum a scris ca pete pe penis inseamna Trichomonas. Nu trebuie sa aveti toate simptomele. Nu cunosc daca tratamentul pe care il faceti dv. este pentru aceasta boala sau daca aveti aceasta boala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: