Buna ziua!

21-03-2010
torres
Nu este medic/terapeut
torres
Anul trecut in 29 iulie am suferit o fractura de tibie fara deplasare, am stat imobilizat la pat in aparat gipsat (8 saptamani).Am facut recuperare o saptamana(fizioterapie, chimioterapie, gimnastica).Va rog sa-mi spuneti dupa cat timp as putea face sport(ora de sport la scoala, am scutire)?Multumesc
1 comentarii
0
22-03-2010, ora 21:51
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Torres,

Vă rog să vă consultaţi cu medicul dvs. curant, cu cel care s-a ocupat de cazul dvs., sau măcar cu unul dintre cei care s-au ocupat, de pildă cu medicul fizioterapeut. Numai dânsul vă poate răspunde cu precizie la întrebarea pe care aţi postat-o pe acest forum. Recuperarea presupune timp, după cum bine ştiţi, iar timpul presupune o durată măsurată în: ore, zile, săptămâni, luni, etc. În cazul recuperării dvs., timpul este necunoscut pentru cei care nu vă cunosc personal cazul. În consecinţă, vă rog frumos să vorbiţi cu medicul dvs. NU faceţi sport până nu primiţi aviz medical (undă verde de la medicul dvs. curant), pentru că vă expuneţi la anumite riscuri destul de ridicate/importante.

Toate cele bune şi însănătoşire rapidă :)
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nickstein;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul