Buna tuturor ma framanta o intrebare la dvs

18-07-2012
nanisi
Nu este medic/terapeut
nanisi
Salut ma numesk Maxim am 19 ani, am o prietena care o iubesk avem deja 6 luni impreuna ia are 16 ani, intro seara mia permis sa pun mana la vaginul ei, ea e vergina, dar usurel netezindo am inceput sa introduk degetul mai jos intre buzisoare ei, doar asa frekam de sus in jos, sai fac placerea, nu iam bagat degetul inauntru, apoi ia imi spune dupa un timp ka o doare daca apas usurel, nu o durea numai sus. dar mai jos trebuia tare finutz soo netezesk cum apasam un pik spunea kai fac dureros, am mai avut o prietena dar la aceia si mai tare apasam dar nu spunea ka o doare dar din contra ii placea, acum ma ghindesk ceo fi la ia, si daca peste vreo 2 3 ani vom vrea sa facem o relatie sexuala, si daca tot asa o va durea stiu precis ka nu o sa suporte asta, deci ce poate sa fie, poate e mika inka, se va normaliza asta ?sau dupa primul act sexual va reveni la normal, ka sa nu mai aiba asa dureri sensibile, va multumesk, astept raspunsuri serioase, nu de a ride
3 comentarii
0
20-07-2012, ora 22:56
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Pai fi si tu mai finut in miscari, nu trebuie sa apesi. Sa inteleg ca o atingeai pe vulva, ca din modul cum te exprimi eu nu te-am inteles prea bine. Si depinde unde anume o atingi, unele zone sunt mai sensibile decat altele, de exemplu anumitor fete le place sa fie atinse pe clitoris direct, altele simt durere in timpul acestor atingeri. Deci, nu fi agresiv, be gentle, o fata e sensibila. Eventual cere-i ei sa te indrume cum anume si in ce zone doreste sa fie atinsa. Si ai grija ca daca nu e lubrefiata zona, oriunde ai atinge-o tot dureros e.
0
21-07-2012, ora 00:01
nanisi
Nu este medic/terapeut
nanisi
la clitoris ii place dar mai jos la gaura vagina akolo spune sa nu o ating ka nui placut. dar am mai avut o prietena ii placea peste tot, si ea tot era vergina, de asta si intreb,
0
02-03-2013, ora 18:24
yirina
Nu este medic/terapeut
yirina
fiecare persoana reactioneaza in functie de corpul ei
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici