Buna seara. Sunt speriat

05-11-2015
Andrei2345
Nu este medic/terapeut
Andrei2345
Acum o saptamana am cam exagerat si am mancat un pachet de seminte de in de dovleac si floarea soarelui.. am reusit sa fac o criza de fiere cat mine de mare.. am avut diaree, m-a durut burta. Am fost la medic si mi-a spus ca nu am de ce sa imi fac probleme, doar mi-am accelerat metabolismul si dureaza ceva timp pana imi revin. Ideea e ca uneori ma mai doare spatele sub omoplat, doctorul mi-a zis ca o sa imi revin dar mie imi e frica. Mi-a spus ca daca tot ma stresez o sa am si dureri de burta si de spate si o sa imi fac si mai mult rau. Ar trebui sa imi fac probleme ? A da, durerile de spate se intampla de obicei dimineata cand ma trezesc, nu stiu dar uneori ma tresesc stresat.. si cu frica
Eram obisnuit sa fac foarte multa miscare, dar de cand a inceput din nou faculta nu am mai alocat cele 3 ore pentru sport pe zi si nu mai fac aproape nimic...doctorul mi-a spus ca si asta e o cauza.
3 comentarii
0
06-11-2015, ora 18:39
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Consider ca este bine si necesar sa faceti o ecografie abdomino-pelvina.
Aceasta va arata despre ce este vorba si veti primi un tratament corespunzator.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
06-11-2015, ora 18:54
Andrei2345
Nu este medic/terapeut
Andrei2345
Azi am facut. A iesit totul ok. Mi s-a spus ca am mancat o cantitate exagerata de seminte de in si dovleac si de acolo reacţia asta foarte urata plus nemancatul sau mai bine zis mâncat dezordonat + lipsa sportului, eu fiind o fire sportiva de fel. Mi s-a recomandat sa nu ma mai stresez si sa nu imi fac tot timpul probleme. Chiar azi am mers din nou la sala si putin la bazin si am inceput sa ma simt mai "refreshed". Va mulţumesc
0
07-11-2015, ora 04:28
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Ma bucur mult ca sunteti mai bine. Astept noi vesti de la dumneavoastra.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.