Buna seara! ub legatura cu asigurarea de sanatate..

05-03-2015
george L.
Nu este medic/terapeut
george L.
As dori sa-mi fac niste analize generale deoarece de mult timp imi doresc acest lucru dar nu am reusit sa concretizez acest fapt..as dori deoarece nu le-am mai facut de mult timp si pentru ca la niste analize de biorezonanta anumiti parametri erau usor cam mari..desigur analizele de biorezonanta le poate interpreta oricine in viziunea lui proprie..desigur, sunt anul II la farmacie (asistent medical farmaceut) si probabil ca sufar de boala studentului de anul I:))...nu miros prea bine ceea ce ar putea insemna multe lucruri..nu vreau sa imi spun teoriile aici..dar ceea ce vreau sa spun este ca m-am trezit NEASIGURAT iar cand am dorit sa imi depun dosarul spre a fi din nou asigurat, medicul de familie mi-a explicat ca nu mai pot face analize ca de la 1 nu stiu ce lege s-a dat ca daca nu ai simptome nu faci analize..pai nu preventia e cea mai importanta?cum sa nu am dreptul sa fac analize daca nu am simptome?:-o..si din aceasta cauza am renuntat, si inca figurez neasigurat..deci ce imi recomandati?si cum e cu analizele acelea pe care ai dreptul sa le faci o data pe an, sau macat de ziua ta????
Vreau si eu un punct de vedere, un raspuns ceva...Multumesc anticipat!!!
3 comentarii
0
06-03-2015, ora 14:48
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
GEORGE poti intra pe saitul CNAS si sa bagi CNP-ul ca sa vezi daca esti asigurat sau sa suni la ei sa vezi ce iti trebuie sa devii unul.
0
08-03-2015, ora 16:33
george L.
Nu este medic/terapeut
george L.
Nu asta era nedumerirea mea, stiu deja ca nu mai sunt asigurat..
0
08-03-2015, ora 19:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca sunteti student la zi, ar trebui sa duceti adeverinta de la facultate la medicul de familie si sa deveniti asigurat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.