Infectie - care nu vrea sa se opreasca din curgere

16-10-2009
adydum14
Nu este medic/terapeut
adydum14
.In primul rand mi se pare normal sa ma prezint si sa imi prezint promblema.Asa ca o sa ii dau drumul.Sunt un baiat de 14 ani si am o problema care nu poate fi deocamdata vindecata de vreo 8-9 luni si m-am gandit ca orice sfat orice indrumare ar fi benefica.Am contactat datorita faptului ca am imunitatea scazuta un furuncul.La antibiograma a iesit stafilococ auriu si au fost recomandate unele antibiotice pentru tratarea lui.Cum ar fi augumentin .Orice i s-ar face nu vrea sa se opreasca curgerea de infectie.Am fost la o gramada de doctori chirurgi am fost chirotat si curatat de nenumarate ori am luat mult antibiotic.Dar mai este o problema una de natura neurolociga furunculul este situat exact langa chiar pe drenajul care a fost pus in urma unei interventii chirurgicale.Domnul doctor neuro-chirurg a spus ca exista riscul ca acesta infectie sa intre in dren (nu stiu cum)dar dansul a spus pentru ca si drenul este pus subcutantan adica sub piele si furuncul.As fii foarte bucuros daca cineva avizat mi-ar raspunde si m-ar indruma sau m-ar lamuri intr-un fel
14 comentarii
0
16-10-2009, ora 15:15
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna,

Un furuncul este ca un vulcan necesar pentru scoaterea infectiei din corp de la un anumit loc.
Dorinta de a-l face sa dispara prin forta va duce la infectia locului care este curatit prin furuncul si este solutia cea mai proasta. Furuncul nu a aparut de pomana si nu trebuie combatut in sine !
Ori ai rabdare pana dispare de la sine ori ajuti cu ajutorul homepatiei sau al unro remedii naturiste la vindecarea ranii. Augumentin-ul si alte medicamente nu duc decat la mentinerea furuncului in general.

Mergi cel mai bine la un medic homeopat care te poate ajuta cateva remedii homeopate, remedii care lucreaza cu totul altfel decat antibioticele si medicamentele chimice. Cu remediile homeopate ti se poate ajuta sa indepartezi cauza care a dus la acest furuncul ci care este cu siguranta chiar in drenajul sau in operatia facuta mai inainte !

Succes.
0
16-10-2009, ora 15:23
obyk
Nu este medic/terapeut
obyk
daca ai imunitatea scazuta iti recomand G3 care te va ajuta sa ridici la maxim scorul carotenoid al organismului tau ce va crea autoprotectie impotriva infectiilor si lupta eficienta impotriva lor!

contacteaza-ma daca doresti detalii despre G3
0
16-10-2009, ora 15:36
adydum14
Nu este medic/terapeut
adydum14
Multumesc pentru sfat dar am omis faptul ca am consultat un astfel de doctor care mi-a recomandat anumite pastile care le iau de aproximativ 2 luni si doctorul mi-a spus ca trebuie sa le iau o perioada de treei luni si dupa aceea sa revin la control
0
16-10-2009, ora 15:43
adydum14
Nu este medic/terapeut
adydum14
Multumesc mult, obyk pt recomandare dar deocamdata nu stiu daca se recomanda un medicament naturist peste altul adica nu stiu poate se elimina efextul sau habar nu am.
0
16-10-2009, ora 16:00
obyk
Nu este medic/terapeut
obyk
revin prin a clarifica faptul ca ceea ce recomand eu nu este medicament si nu afecteaza alte suplimente prescrise! Eu iti recomand G3 care te va ajuta 100% sa-ti cresti imunitatea - este unic in lume si te va ajuta!

eventual consulta-ti medicul G3 este o solutie naturala pe care o poti comanda

cu deosebit respect,
robert peter
0
16-10-2009, ora 16:13
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Adydum: si cum se numesc pastilele exact ?
Daca locul cu pricina are nevoie de furuncul si remediile homeopate sunt potrivite ele te ajuta la eliminarea puroiului si furuncul are necesitatea lui de a fi a acolo.
Problema o vad mai degraba in drenaj. Unde anume este si de ce a fost facuta interventia chirurgicala ?
0
16-10-2009, ora 16:56
adydum14
Nu este medic/terapeut
adydum14
Spirulina cu seleniu , redigest plus, ulei de catina, hofimun, flavovit c, hofimun si cam atat.Cat despre interventia chirurgicala aceasta a fost facuta pt a stopa lichidul cefalorahidian din cap
0
16-10-2009, ora 18:21
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
1) Seleniu este toxic si deci si spirulina, o poti arunca la gunoi imediat caci numai iti dauneaza.

2) Restul sunt ok si le poti lua dar nu sunt deloc remedii homeopate ci naturiste. Si nu te ajuta direct la problema ci numai general.

3) Inteventia de stopare - nu stiu cat de buna a fost ideea aceasta - caci organismul vad ca scoate mai departe ceva si chiar trebuie sa scoata. Ea nu a vindecat cauza si de aceea nici nu se vindeca operatia.
Operatia a incercat sa opreasca simptomul... si nu a reusit din pacate, ca de cele mai multe ori.

Consulta un medic homeopat cu experienta, te poate ajuta mai bine decat orice altceva ce ai facut pana acum.
In ce oras locuiesti ?
0
16-10-2009, ora 19:28
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Apa cu argint coloidal 20 ppm realizată în conformitate cu normele OMS este foarte benefică pentru furunculoză, chiar şi aplicată pe piele (aplicare topică)...

Seleniul NU este toxic dacă este sub formă seleniometionată! Toate cele bune ;)))


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
16-10-2009, ora 22:06
67lil
Nu este medic/terapeut
67lil
adydum14, mergi pe mana medicilor, lasa "medicamentele-minune" recomandate si gasite pe internet!
0
17-10-2009, ora 08:33
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai problema este ca ESTE deja pe mana lor ! "Sunt un baiat de 14 ani si am o problema care nu poate fi deocamdata vindecata de vreo 8-9 luni "
0
17-10-2009, ora 14:39
adydum14
Nu este medic/terapeut
adydum14
Revin la problema multumesc pentru sfaturi si cred ca voi renunta la chestia aia.Referitor unde locuiesc locuiesc in Campina Judet Prahova.Sunt deja ajuns pe mana medicilor numai ca pana acum nici un rezultat
0
17-10-2009, ora 16:15
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Du-te in Pitesti la medicul homeopat Dr. Sorin Cadar, daca esti in Prahova si succes !
0
17-10-2009, ora 16:51
adydum14
Nu este medic/terapeut
adydum14
Cred ca voi ajunge si la o consultatie a unui doctor homeopatDar din cate am vazut acest doctor are cabinet la o clinica si din bucuresti si sincer cred ca mi-ar fi mai usor dar o sa vad evident alaturi de parinti.Multumesc de sfaturi si de indrumari
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Furuncul genital (în zona genitală) - aspect (diagnostic), cauze, tratament
  • O combinație de probiotice ar putea preveni sindromul șocului toxic
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •