Buna Ziua.

02-04-2013
diia99
Nu este medic/terapeut
diia99
Buna ziua, ma confrunt cu o problema destul de grava, am 36 de ani, si intr-o dimineata mam trezit vazand in ceata cu ochiul stang. In ziua urmatoare, mai rau iar in 22 martie, m-am internat in spital la oftalmologie cu diagnosticul de Corioretinita Centrala Seroasa. Am petrecut 5 zile in spital, iar pe durata acestor zile mi s-a administrat tratament cu hidrocotizon. Dupa acele 5 zile nu am mai vazut deloc, doar umbre si m-am externat cu diagnosticul de Nevrita Optica. Am consultat si alti medici cum ar fi cei din Timisoara si Ungaria, dar nimeni nu a putut sa-mi dea un diagnostic concret. Doctorii se indoiau de afirmatia mea cum ca nu as vedea deloc, ziceau ca nu vad la ochiul meu nicio schimbare. Nu mi se mai dau nicio sansa. Acum fac RMN. Si ochiul drept are diagnosticul de Astigmatism Miopic +2.5 -3. Va rog frumos sa-mi spuneti daca intr-adevar nu mai exista nicio sansa. Va multumesc.
1 comentarii
0
04-04-2013, ora 16:30
Charity
Nu este medic/terapeut
Charity
Buna ziua,
Vreau sa va solicit ajutorul, in problema cu care ma confrunt...
Mama mea, in varsta de 74 ani, a fost operata de cataracta in ian.2013. La controalele ulterioare toate au fost bune; insa, dupa 20.03.2013, a inceput sa aiba prb. cu ochiul stang operat, respectiv lacrimare abundenta, micsorarea acestuia, dureri sporadice de cap si ochi; am mers la un control in Ploiesti si ni s-a spus diag. REPOZITIONARE CRISTALIN.
Am revenit in Bucuresti, la clinica propriu-zisa, unde s-a efectuat operatia de cataracta, si evident ni s-a confirmat acest lucru, respectiv SUBLUXATIE CRISTALIN. S-a efectuat IRIDOTMIE- laser YAG - urmand internarea ptr. operatia de repozitionare a cristalinului.
Va rog, f mult...spuneti-mi, daca prezinta riscuri aceasta operatie, daca este un caz special...sau trebuie sa ma gandesc, ca totusi se intampla...si nu este nimic grav.
Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.