Dureri si scaun cu sange

21-01-2010
Alex111
Nu este medic/terapeut
Alex111
De ceva timp cand merg la baie (sa fac treaba mare) observ ca ma cam ustura funful (scuzati-ma ca nu stiu exact cum sa ma exprim in termeni) cateodata am mici sangerari, cateodata usturimi mai mici sau mai mari, am 20 de ani.In unele perioade ma mai lasa, in altele ma mai ia, m-am gandit ca ar fi vreu iritare sau ceva de genu.Ar trebui sa consult un medic?Multumesc anticipat!
4 comentarii
0
21-01-2010, ora 13:53
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Probabil ca este vorba de hemoroizi, dar pt un diagnostic corect trebuie sa consulti si un medic deoarece astfel vi se va face analizele care trebuie si vi se va oferi si tratament daca este cazul.
Daca este vorba si de costipatie atunci trebuie sa aveti mai multa grije la ce fel de alimente consumati, trebuie sa faceti si activitate fizica.
Daca consumati in general alimente foarte condimentate (iute.piperate) ar trebui sa le refuceti.
Dar cel mai indicat este sa va vada un medic deoarece pote fi vorba si de alte afectiuni.

Multa sanatate!
0
21-01-2010, ora 15:27
Alex111
Nu este medic/terapeut
Alex111
Multumesc mult pt sfat.Tin sa precizez ca de constipatie nu cred ca poate fi vorba, e ok, mananc destul de sanatos, si activitate fizica fac de 5-6 ori pe saptamana sala.Multumesc inca o data pentru sfat.
0
21-01-2010, ora 21:46
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
In conditile acestea cu atat mai mult trebuie sa consulti un medic.
0
29-04-2010, ora 16:21
Alex111
Nu este medic/terapeut
Alex111
Buna ziua! Vreau sa intreb daca stie careva dupa cat timp se poate stabili alcoolemia la un om decedat prin inec. O cunostinta de-a mea a decedat si i-au gasit cadavrul dupa 2-3 luni in apa, s-a stabilit ca a murit prin inec si ca avea acoolemie de 1 si ceva. Este posibil ca sa i se stabileasca acoolemia unui om decedat gasit in apa dupa 2-3 luni ? Multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânge în scaun
  •