ma doare spatele in partea de jos doar cand stau intinsa... de mult timp

26-01-2012
Adina89
Nu este medic/terapeut
Adina89
De cateva zile ma doare spatele in partea de jos doar cand stau intinsa in pat mai mult nemiscata.ma trezesc noaptea din somn ca ma doare mai ales cand vreau sa respir mai intens ma inteapa ft.tare toata zona de jos a spatelui.simt nevoia sa ma ridic de pe pat, si daca ma ridic ma plimb 5 minute si imi trece.daca ma pun iar in pat, dupa o jumatate de ora iar simt ca incepe sa ma doara.nu am auzit inca la nimeni asa ceva..in rest merg la lucru, lucrez cu copiii la gradinita, fac treaba prin casa si nu am nimic, doar cand ma intind in pat...mie groaza deja cand stiu ca trebuie sa ma culc:( am citit pe internet si ma doare exact unde sunt rinichii si m-am gandit ca poate am ceva pietre desi la simtome am citit si altele(febra, urina tulbure etc) dar eu doar cu spatele si doar cand ma intind in pat nu mereu cum ar trebui.sunt foarte speriata deoarece mama mea a murit acus o luna la doar 45 ani de cancer si imi revin ft.greu.daca nu imi trece pana saptamana viitoare imi fac o programare la un ecograf, dar pana atunci va rog frumos sa imi spuneti daca cineva a patit asa ceva ca mine sau si daca ganditi ce ar putea fii...multumesc anticipat
4 comentarii
0
28-01-2012, ora 23:47
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Dupa cum zici tu, te doare in partea lombara. Si eu am avut probleme asemanatoare, simteam ca ma dor rinichii, da defapt am avut o discopatie lombara care s-a rezolvat cu 2 sapt de fizioterapie.
Iti recomand sa te duci la doctor si sa-i explici ce te doare si mai mult ca sigur o sa te trimita sa-ti faci o radiografie!
Sa te faci bine!
1
28-01-2012, ora 23:58
Adina89
Nu este medic/terapeut
Adina89
mersi mult pentru raspuns..asa si doresc sa fac o sa merg la doctor ca e mai bine asa acolo la radiografie se va vedea daca am ceva si o sa fiu mai linistita.iti doresc si eu sanatate multa.
0
29-01-2012, ora 00:17
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
N-ai pentru ce! Sper sa postezi cat mai repede si sa-mi zici ca a fost o nimica toata si ca s-a rezolvat! Bafta!:D
0
29-01-2012, ora 00:20
Adina89
Nu este medic/terapeut
Adina89
bine.sapt.viitoare pe la sfarsit merg la doctor si o sa iti spun.mersi!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  • Cele mai comune dureri de spate și afecțiunile care le produc
  •