Buletin analiza BIOPSIE

09-02-2011
Maria Ccristina 1976
Nu este medic/terapeut
Maria Ccristina 1976
Buna ziua,

M-am inregistat tocmai pentru a vedea altii cum se descurca si pe unde au mers in a rezolva problemele.bolile de care sufera. La inceputul lui ianuarie tatal meu in varsta de 62 de ani a inceput sa oboseasca. A fost supus mai multor investigatii iar in final a facut si o Tiomografie. Cancer pulmonar - este afectat plamanul drept si bronhia dreapta si da este scris si adenopatii mediastale. ( ganglionii limfatici). L-a vazut un oncolog, a trebuit sa asteptam rezultatul bopsiei, cand l-a vazut medicul n-a pus sa o repetam, asltfel am plecat cu lamele catrea Victor babes. Dupa 20 zile ( timp in care nu a facut nici un tratament) suntem in piosesia rezultatului. Pentru ca astazi a fost din nou la medicul oncolog, insa nu am aflat nimic ( va face niste injectii in aceasta seara si le va repta maine dimineata), va rog daca imi puteti da mai multe informatii asupra bolii stadiului, un posibil tratament - chimio sau radioterapie sau chiar chirugie.
"fragment de mucoasa bronsica prezentand in corion infiltrate celulare izolate cu nuclei hipercromi atipici.. Ck34beta E 12 pozitiv;Ck7 pozitiv; TTF1 pozitiv in rare celule; testele imunohistochimice ridica sus[iciunea de infiltrare bronsica de carcinom nonmicrocelular posibil carcinom scuamos"
Va multumesc anticipat,
Maria
2 comentarii
0
14-05-2011, ora 20:19
cif1961
Nu este medic/terapeut
cif1961
am fost diagnosticat cu tumoare peniana si recomandare de amputatie partiala de penis. exista alta metoda de avindecare/
0
14-05-2011, ora 20:32
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
nu.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.