Bubite sub capul penisului

29-02-2012
Abraham199
Nu este medic/terapeut
Abraham199
De cateva luni prezint aceste 'bubite' pe capul penisului, provoaca doar discomfort vizual. Nu am avut contact sexual.
http://imageshack.us/photo/my-images/26/imag0341f.jpg/
9 comentarii
0
03-03-2012, ora 16:45
Belicyu
Nu este medic/terapeut
Belicyu
Buna ziua cu respect pentru toti cei de aici :) am si io o problema...acum 6...7 luni de zile am intretinut primul meu contact sexual cu prietea mea si dupa ceva zile mi-au aparut cateva bubite pe capul penisului nu ma mancau erau doar inestetice dupa cateva zile cam 2 mi-au disparut apoi dupa o saptamana mi-au reaparut dinou si si a doua oara ma si mancau da numai putin speriat am vorbit cu niste prieteni si mi-au spus sa folosesc advantan crema tamp de 2 saptamani maxim am folosit intradevar efectele s-au cunoscut cu timpu cam in 7 zile mi-au trecut si nu mi-au ami aparut aapoi dupa oluna mi-au aparut alte chestii tot ca nij bubite numai ca sunt albe nu mai sunt rosii si daca imi spal capul se cojesc intradevar de vro 3 luni incoace imi ies din ce in ce mai rar dar am observat ca si capul penisului are niste incretituri pe care nu leam mai avut pana acum oare este ceva grav mi-e cam jena sa caut un doctor de specialitate vreu sa stiu duar daca e cv grav sau macar sa imi prescriptionati cate ceva...tin sa va anunt ca prietena mea nu are nimik este curata si nu a avut nici o sintoma cidata pana acum multumesc frumos si scuzatima ca am vorbit cam mult :D dar sunt cam speriat astept sfaturi din partea voastra multumesc.:)
0
06-03-2012, ora 20:45
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
eu cred ca e candida;
de fiecare data cand eu luam antibiotice, sotul meu lua de la mine candida si avea aceleasi simptome cu voi. Medicul ii recomanda si lui 10 zile de clotrimazol unguent cat si mie bineinteles (dat ovule) degeaba se trateaza unul daca nu se trateaza ambii parteneri.
0
10-03-2012, ora 16:12
Belicyu
Nu este medic/terapeut
Belicyu
Aha ms multt sa stii ca si prietena mea i-a pastile nuj sigur daca antibiotice da stiu ca ia ceva pentru fier.o fi de la ele...?!
0
11-03-2012, ora 00:25
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
nu e de la pastilele pt fier.. prietena ta poate are canddia mai veche netratat sau a facut-o recent fara sa se manifeste.se ia si de la wc-uri si cand faci pipi pe undeva prin afara si te stropesti, etc. e o ciuperca tare nenorocita;))
0
19-03-2012, ora 17:04
Belicyu
Nu este medic/terapeut
Belicyu
Aha se poate.nuj ce sa zic treb sa facem niste analize amandoi ce zici sa folosim clorimazol crema 10 zile sinoi...si daca nu se remediaza nimik nu mai ramane de facut decat sa consultam un medic dermatolog...cel putin eu ar trebui.
0
19-03-2012, ora 18:57
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
eu zic ca puteti folosi fara probleme clotrimazol crema amandoi, ea eventual ovule ca-s mai eficacedecat crema pt femei: asta macar inlatura senzatia de usturime.insa candida trebuie tratata kalumea ca e o infectie ce revine f des..
0
28-03-2012, ora 18:00
Belicyu
Nu este medic/terapeut
Belicyu
Aha pentru mine am inteles da pentru ea cum adica ovule e mai bn sa nu foloseasca aceiasi crema sau este o crema sau un medicament ovule spunemi mai explicit ca nu prea sunt priceput...la chestiile astea si daca treb sa foloseasca crema unde trebuie sa se unga si ea...:D scz da chiar nu ma pricep si daca ii dau si ei barem sa stiu ce trebuie sa ii spun sa il sau sa o foloseasca corect crema sau medicamentu.merci sper ca nu te-am plictisit cu ateatea intrebari...:)
0
28-03-2012, ora 20:54
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
pt tine mergi la farmacie si ceri: unguent clotrimazol.
pt ea mergi tot la farmacie si ceri: ovule clotrimazol, care arata ca niste pastile uriase (cam de 2 ori cat o ampicilina) pe care si le baga seara in vagin adanc dupa baie, si nu mai are apoi contacts exual; e de preferat cateva zile cat ttine tratamentul sa nu o mai faceti
sau tot pt ea poti sa mai ceri:Canesten Gyn (sunt 3 ovule cu o concetratie muult mai mare de clotrimazol pe care si le baga la fel seara dar tratarmentul tine doar 3 zile.
daca dupa zilele astea inca mai aveti probleme si ea si tu inseamna ca e mai veche problema si trebuie si antibiotic special pe langa, de la medic.
0
29-03-2012, ora 23:09
Belicyu
Nu este medic/terapeut
Belicyu
Aham ok mercii :) o sa incerc ms frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •