Bubite rosii pe capul penisului

24-12-2013
robert06
Nu este medic/terapeut
robert06
Buna ziua. Acum cateva zile mi-au iesit niste bubite/puncte rosii pe capul penisului (nu sunt multe, circa 20, sunt destul de mici si mai mult spre varful capului). M-am gandit ca ar putea fi vorba de Candidoza, ca se poate sa fii luat de la prietena mea, in timpul actului sexual, dar sansele sunt foarte slabe. In primul rand nu am mancarimi/usturimi sau alte simptome ale Candidozei, iar prietena mea spune ca nu are nici o problema, nici un simptom de genul, nici macar ce am eu (bubitele respective). Deci nu asta e cauza sau cel putin nu cred. Ce ne-am gandit noi ca ar putea fi cauza, este faptul ca am facut acum o saptamana sex neprotejat in timpul menstruatiei si ar putea fi de la acizi, deoarece in perioada aceasta acizii sunt mai puternici. Ne-am inceput relatia sexuala de mai bine de 2 luni, iar in acest timp am facut sex atat protejat cat si neprotejat. Pana acum nu s-a intamplat nimic de genul (mentionez ca e prima data cand am facut in timpul menstruatiei). Asta sa fie cauza? Sau ar putea fi o iritatie cauzata de lubrifiere insuficienta/frecare prea puternica? Mentionez ca sunt necircumcis si ca nici unul dintre noi nu sufera de vreo boala cu transmitere sexuala (avem analizele de sange facute si nu avem nici o problema). In cazul in care nu dispar, voi apela la un dermatolog/urolog. Multumesc anticipat.
2 comentarii
0
24-12-2013, ora 04:14
robert06
Nu este medic/terapeut
robert06
Si am uitat sa precizez ca majoritatea sunt pe partea dreapta a capului, ceea ce nu inteleg de ce. Pe partea stanga sunt doar cateva, mai spre varf. M-as mira sa ajute acest detaliu, dar incerc sa dau cat mai multe detalii.
0
27-12-2013, ora 15:47
robert06
Nu este medic/terapeut
robert06
Nimeni nu are idee ce ar putea fi ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.