Bubite penis, usturimi si discomfort!

26-01-2016
Daniel1001
Nu este medic/terapeut
Daniel1001
Buna ziua. Am o problema, mi-au iesit acum cateva luni (2-3) niste basicute in zona pubiana, foarte mici. Nu le-am bagat in seama, am zis ca poate e o iritatie de la epilare! A doua oara cand m-am epilat, cred ca am taiat una din greseala iar la cateva zile mi-au aparut 3 4 in plus. Iar de o luna, ma tot chinuie niste bubite rosii, mici care imi apar pe capul penisului sau pe pielea penisului. Tin sa precizez, ma ustura cand sunt atinse, si fac un fel de cojita si trec. Trece una intr-un loc, apare alta! Iar contact sexual nu am decat cu prietena mea de 6 7 luni. Iar pe ea, nu o deranjeaza nimic, inca.. Va rog, eu sunt in Anglia de 2 luni sspuneti-mi ce credeti ca ar putea fi? Si ce as putea sa fac impotriva acesteia?
7 comentarii
0
26-01-2016, ora 20:25
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Un dermato venerolog iti poate spune. Daca prietena ta are scurgeri albe ca iaurtul, poate fi candida.
0
29-02-2016, ora 01:37
Cristi1123
Nu este medic/terapeut
Cristi1123
Salut de câteva zile mi-a apărut nişte bubite ca o iritatie si pe capul penisului si pe pielea lui in schimb am mancarime si miros foarte urat.am făcut baie l-am spălat si mi-a trecut pentru puţin timp dar a apărut din nou.va rog Spune-timi ce sa fac ce este.
0
29-02-2016, ora 12:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate fi candida. Dar diagnosticul trebuie pus de un dermatolog dupa consult. Persoana de la care ai luat sa isi faca test secretie la ginecolog si sa afle ce e. Se poate si asa.
0
02-03-2016, ora 21:57
Cristi1123
Nu este medic/terapeut
Cristi1123
Chestia asta mea apărut ca acum o săptămâna.si nu am mai avut contact sexual de 1 luna si jumătate.iar cand fac baie îmi trece dar la 2 zile apare iar.ce tratament ar trebuie sa iau.
0
02-03-2016, ora 22:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil candida. Dar eu nu sunt medic sa pun diagnostic. Trebuie consult dermatolog,
Ai luat antibiotice in ultimul timp ?
0
02-03-2016, ora 23:38
Cristi1123
Nu este medic/terapeut
Cristi1123
Nu am luat nimic
0
02-03-2016, ora 23:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Candida daca nu ai luat-o de la prietena ta, mai poate proveni de la antibiotice, stres, depresie.
Nu poti sa te autodiagnostichezi singur sau sa ti se puna diagnostic pe forum. Trebuie sa te vada un medic.
Iti trimit mesaj pe privat. Apasa Modificati profilul dv caseta verde dreapta sus si apoi mesaje.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.