Bubite pe capul penisului

69 comentarii 1 23 Înainte ›
0
11-04-2010, ora 10:52
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Adrianro9:
Poate ca intre timp prietena dvs a facut o vaginita. Ar fi bine sa o examineze un ginecolog.
0
11-04-2010, ora 10:53
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru dodo93:
Nu exista un tarif unic pentru aceste cauterizari!
0
27-04-2010, ora 14:23
Ababei Lucian
Nu este medic/terapeut
Ababei Lucian
Buna Ziua. am si eu o problema.am 14 ani si de vreo 3 luni au inceput sa imi apara un fel de bubite la baza capului penisului.bubitele arata cam asa doar ca sunt mai putine.http://www.usc.edu/student-affairs/Health_Center/adolhealth/images/b4derm6_clip_image022.jpg...m-ati putea lamuri ce este? este nevoie sa ii zic Tatalui sa ma duca la un dermatoloc?.numarul bubitelor este intr-o usoara crestere.mentionez ca nu am avut vreun contact sexual.VA MULTUMESC.
0
27-04-2010, ora 14:34
Ababei Lucian
Nu este medic/terapeut
Ababei Lucian
http://www.usc.edu/student-affairs/Health_Center/adolhealth/images/b4derm6_clip_image022.jpg dermatolog
0
29-04-2010, ora 17:31
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca ai papule perlate ale penisului.
Acestea nu reprezinta o boala!
0
02-05-2010, ora 14:20
Ababei Lucian
Nu este medic/terapeut
Ababei Lucian
Domnule Doctor..m-am linistit...dar totusi sunt foarte foarte inestetice.se pot face cauterizari si la minori?? daca da ati putea spune un pret aproximativ?
0
06-05-2010, ora 19:05
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Se poate.
20 lei de leziune.
0
09-05-2010, ora 12:47
vassi18
Nu este medic/terapeut
vassi18
buna ziua.am si eu o problema.akm o sapt am facut-o cu prietena mea. si de cateva zile mi-au aparut niste bubite mici rosii pe capul penisului(pana in zece).este ceva grav?cu ce sa ma tratez sa imi treaca?Va multumesc!
0
11-05-2010, ora 18:28
Ababei Lucian
Nu este medic/terapeut
Ababei Lucian
Sunt din Iasi si m-ar interesa o asemenea cauterizare...cat mai devreme posibil.sa inteleg ca poate ajunge la 20 de lei de, , papula perlata nu?
0
11-05-2010, ora 20:11
Adrianro9
Nu este medic/terapeut
Adrianro9
Tin sa va multumesc pentru raspuns.Intre timp, problema se pare ca s-a rezolvat.Timp de cateva zile am spalat bine zona cu ceai de musetel timp in care nu am mai avut contact.Am asteptat o perioada de timp pana sa va scriu ca nu cumva sa recidiveze.Va multumesc mult pentru raspuns!!
0
16-05-2010, ora 12:26
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru vassi 18:
Aplica Advantan crema, de 2 ori pe zi, dimineata si seara, in strat subtire, masand bine locul, dupa ce in prealabil ai spalat capul penisului cu apa curata.
0
16-05-2010, ora 12:27
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Ababei Lucian:
Negociabil.
0
17-05-2010, ora 14:26
Ababei Lucian
Nu este medic/terapeut
Ababei Lucian
daca am aproximativ 30 de asemenea papule.care ar fi pretul final ?:)
0
20-05-2010, ora 15:36
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
500 lei.
0
08-06-2010, ora 23:30
mexicocarino
Nu este medic/terapeut
mexicocarino
mi-au aparut 3 bubite cu lichid pe capul penisului si imi provoaca ustuime cand am eretie sau cand decalotez. este ceva grav sau vreo boala cu transmitere sexuala si daca se poate un tratament
0
16-06-2010, ora 23:29
jdragos
Nu este medic/terapeut
jdragos
Buna seara, am si eu o nelamurire referitor la pielita penisului (renumita ata ) mie nu mi sa rupt inca ata.dar de vreo 2 luni incepe sa imi crape pielea putin mai jos de ata si ma ustura, e normal???
unde anume se rupe ata penisului ?? va rog daca se poate o poza ??
0
18-06-2010, ora 19:06
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru mexicocarino:
Probabil este un herpes care trece in 7 zile.
0
18-06-2010, ora 19:08
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru jdragos:
Ata nu se rupe decat daca este supusa la traumatisme. Nu este ca himenul femeilor!
0
18-06-2010, ora 21:42
mexicocarino
Nu este medic/terapeut
mexicocarino
din cate am citit pe net bubitele de pe penisul meu pare a fi o candidoza pentru ca petele sunt lucioase si de culoare rosie. ce tratament mi-ati recomanda? va multumesc.
0
19-06-2010, ora 16:24
jdragos
Nu este medic/terapeut
jdragos
Buna ziua,
Da aveti dreptate a existat un act mai dur sa zic asa si de atunci mi-a crapat pielea mai jos de ata a si sangerat un pic sa facut ca un fel cicatrice tare si de trei luni nu mai trece a ramas asa.La fiecare contact se crapa exact acolo si din nou stau pe tusa cam 2 saptamani pana se vindeca (sau tre sa stau cuminte mai mult timp ?).poate fi ceva boala de nu dispare ??va rog frumos dati-mi o solutie.
0
23-06-2010, ora 22:24
monica50
Nu este medic/terapeut
monica50
buna ziua !am si eu o problema.In februarie am cazut cind am vrut sa pun perdeaua am cazut in fund de nu am putut sa stau si sa ma ridic usor avind dureri vreo doua saptamini.La scurt timp am vazut ca la intrarea in vagin sunt in dreapat si stinga doua umflaturi ca si cum ar vrea sa iasa din vagin si acestea sunt sensibile la atingere.In aprilie am avut o senzatie de usturime, iar dupa urinare am avut o picatura de singe.Am fost imediat la medicul de familie si mi-a dat tratament cu noricin, urinex dupa a doua pastila nu am mai avut simtomele, dar tratamentul de 10 zile l-am facut.Luni insa m-am trezit cu aceeasi senzatie si am avut singerare dupa urinare pe hirtie, marti nu am mai avut dar pe hirtie era ceva maro si aceeasi senzatie de usturime.Azi dimineata am avut singerare mai mare am patat un tampon zilnic nu sa fie umplut.De ieri noapte am luat dinnou noricin si singerarea a disparut dar senzatia nu s-a ameliorat inca, dar ma doare burta ca la ciclu si am senzatia ca trebuie sa ma tin de burta la efort.M-am speriat de moarte caci nu pot sa ma duc la medic ca abia de miine incep serviciul ca am fost somera.Datorita acestui fapt nu mi-am putut face un control mai amanuntit pina acum.Am uitat sa spun sunt la menopauza de 4 ani.daca nu am gasit inca un cabinet care sa ma primeasca urgent intirzierea poate fi fatala?
0
25-06-2010, ora 03:15
Gigigigigi
Nu este medic/terapeut
Gigigigigi
Buna ziua. Am 20 de ani, iar la varsta de 17 ani m-am operat de fimoza. Dupa un timp mi-au iesit in jurul "capului " penisului un fel de iritatie, niste bubite foarte mici, dese si albicioase(doar pe marginea "capului")..este foarte aspra pielea in locul respectiv din cauza asta. De cand au aparut, cam de 2 ani , nu au mai disparut sau rarefiat.au ramas la fel.Nu ma dor, nu e sensibila pielea acolo, dar arata urat. M-ar interesa daca e o problema specifica celor operati de fimoza sau e vreo ciuperca, pentru ca incep sa ma ingrijorez.
Va multumesc !
0
27-06-2010, ora 18:21
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru mexicocarino:
Daca v-ati pus diagnosticul, nu scria pe net si tratamentul ???
0
27-06-2010, ora 18:23
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru jdragos:
Aplicati Baneocin unguent timp de 7 zile, iar atunci cand veti avea urmatorul contact sexual, utilizati lubrefianti.
0
27-06-2010, ora 18:26
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru monica50:
Incercati un tratament cu Ciprofloxacin 1 cp la 12 ore timp de 7 zile.
Daca simptomele nu dispar dupa 2-3 zile de tratament, mergeti la un medic internist.
0
27-06-2010, ora 18:27
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru radu3189:
Acele bubite se numesc papule perllate ale penisului si nu sunt o boala.
0
22-09-2010, ora 12:39
laurentiu18
Nu este medic/terapeut
laurentiu18
buna-ziua. De cateva zile mi-au iesit niste brobonite pe piele asta fiind la cateva zile dupa ce am facut sex neprotejat cu o fata. credeti ca are vre-o legatura sau e o simpla iritatie? bubele sunt mici si rosi si am multe pe picioare. astept raspuns din partea dvs.
0
03-02-2011, ora 18:50
capsun
Nu este medic/terapeut
capsun
buna ziua.am o problema destul de jenanta cred eu, am facut sex neprotejat cu prietena de mai bine de 4 luni dar zilele trecute miau aparut niste bubite rosi pe capul penisului care sau spart si sa jupit un strat foarte subtire de piele. am facut dusuri si mam spalat cu apa si bicarbonat am indepartat acea piele dar bubitele au ramas mentionez ca din cand in cand ma mananca putin va rog spunetiva parerea.
cu respect o zo buna
0
24-12-2011, ora 01:47
buscaa
Nu este medic/terapeut
buscaa
Buna ziua!
Am si eu o problema am avut contact sexual cu iubita mea acum vro saptamana si de atunci mi-au aparut pe capul penisului niste bubite mici albe, prima data au fost roshii si imi provocau mancarimi acum s'au facut albe aveti idee ce poate fi?
0
08-01-2012, ora 03:32
george_andrei
Nu este medic/terapeut
george_andrei
Buna ziua dn doctor am si eu o problema dc ma puteti ajuta, mia aparut pe capul penisului de cateva zile niste cosulete(bubite) albe mici si multe nu stiu cum sa le spun urmete de mancarimi cu ce anume sa dau sa treaca, am citit eu cateva raspunsuri pe forum da ca sa fiu sigur mai spuneti-mi si mie o data ce crema sau tratament imi puteti recomanda ms frumos pt rsp.
Adaugă un comentariu / răspuns
69 comentarii 1 23 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •