Bubite minuscule aparute in urma scarpinarii pe palme si picioare

14-06-2013
Raluca.M
Nu este medic/terapeut
Raluca.M
Buna ziua!
De-a lungul timpului am patit ca la trecerea de la frig la caldura si invers sa am senzatia de mancarime strict la palme si talpi, urmata de umflarea acestora. Acest lucru il mai asociam si cu o alergie la praf in alte dati...
Asa am patit si acum 4 zile si ca deobicei a 2a zi nu mai aveam nimic. Insa cu doua nopti in urma senzatia de mancarime urmata de scarpinare excesiva au dus la aparitia unor bubite(nu grup de bubite) cate una pe cate un deget sau pe partea exterioara a palmei sau laba piciorului. Senzatia de mancarime este si pe restul corpului insa acolo n am nimic nici dupa scarpinare...inca...dar oricum am incercat sa nu ma scarpin la fel de tare ca pe maini si poate de aceea n-au aparut. Bubitele sunt rosiatice, minuscule si tari, insa am incercat una singura sa o storc si a iesit o picatura transparenta. Nu ma asteptam sa iasa vreun lichid pt ca in principiu nu pare sa contina nimic...
Mentionez ca tatal meu are psoriazis si spune ca asa a fost si la el la inceput, insa nu stiu daca sa cred. Am programare la medicul de familie abia luni si pana atunci innebunesc. Care ar fi variantele in urma acestor simptome? Ce as putea avea? Pe net am vazut niste poze de ma mananca pielea si mai tare acum!
Va rog sa-mi spuneti parerea dumneavoastra, poate ma mai linistesc pana luni sau poate intru mai tare in panica si ma grabesc la doctor...
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.