Bubite mici si rosii pe piele

24-11-2013
Diana.me
Nu este medic/terapeut
Diana.me
Bun seara! In urma cu 3 zile au inceput sa imi apara pe corp niste bubite mici rosii. La inceput nu le-am dat atentie pentru ca am crezut ca imi vor trece. Insa, acestea au inceput sa se inmulteasca, la inceput am avut numai pe burta si piept, iar acum incep sa imi apara si pe picioare si maini. Nu stiu cum sa imi dau seama daca am vreo alergie sau este pojar/varicela. In copilarie stiu ca am avut aceasta boala. Mentionez ca temperatura nu am facut, doar mi-au aparut bubitele si ma mananca destul de tare. Ar exista posibilitatea sa am din nou pojar? :-? Multumesc.
2 comentarii
0
25-11-2013, ora 23:54
ANDUTZA_ANDA
Nu este medic/terapeut
ANDUTZA_ANDA
buna, daca te mananca inn special noaptea...sa nu fie raie...mergi la un medic dermatolog...iti recomand dr kaleshi, ins paulescu. piata 1 mai
0
29-11-2013, ora 19:00
Diana.me
Nu este medic/terapeut
Diana.me
Am fost ieri la dermatolog si mi-a recomandat crema Advantan pe care trebuie sa o folosesc o data pe zi.
Pe langa asta iau si medicamentul Xyzal, recomandat de medicul de familie. Mi-am facut si analizele si rubeola nu am sigur.
Acum astept sa isi faca efectul tratamentul, deocamdata nu prea vad vreo imbunatatire f mare.. :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.