Bubite cu mancarimi

07-02-2010
riyhanna
Nu este medic/terapeut
riyhanna
De 1luna imi tot apar niste basicute mici fara lichid, albe si ma mananca;cand ma scarpin la acestea, m-i se inroseste pielea in acel loc si apoi dupa scarpinat se vede punct rosu ca si cum m-am intepat or m-a muscat un purice si apoi se transforme in bubita/buba.si dupa ce s-a transformat bubita, acesta ma mananca, iar dupa 3, 4 zile acea incepe sa se vindece si se transforma coaja uscata si ramane vizibil acel loc cu mica pata cu adancitura pana la vindecarea completa.mai nou mi-au aparut si vreo 3 basicute(in talpa piciorului si podul palmei) mai mari cu lichid care m-au mancat si s-au facut mai mari cand m-am scarpinat la ele in momentul cand mi-au aparut.uneori simt sub piele ca parca s-ar misca si ar umbla ceva.sotul meu a avut primul asa ceva si peste cateva zile a inceput si la mine dar eu nu am asa rau cum el are;el este plin si il mananca mai rau decat mine.fetita noastra a luat si ea, dar mai mult de 5 or 7, nu are.varsatul de vant si toate astea, nu sunt ptr ca dureaza de mult timp, la mine de 1luna si la sot 1luna+2saptamani si nici nu am avut febra sau sa imi fie rau.Cam despre ce poate fii vorba?v-a trebui sa facem analize de sange?este doar o afectiune de piele sau poate fi vorba si despre o problema la sange?
Va multumes ptr raspuns!
2 comentarii
0
07-02-2010, ora 17:35
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca mancarimile apar mai ales seara, este posibil sa aveti scabie, adica raie!
0
07-02-2010, ora 17:38
god93
Nu este medic/terapeut
god93
buna ziua

prezint nishte pete rosii de marime 0.5-1cm, 2 la numar, in zona inghinala (penisul nu este deloc afectat), pe partea stanga si dreapta. le am acolo de vre-o 3sapt cred, am avut contacte sexuale protejate. Este grav ?ashtept un raspuns

multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.