Bubite bucale

06-06-2008
tiberiux
Nu este medic/terapeut
tiberiux
Buna ziua!

Pe maxilar, in partea inferioara, stanga, mi-a aparut o bubita de culoare alba, de circa 0.5 mm. Nu doare, nu curge, nu prezinta nici un simptom. Mi-e teama sa nu mai apara si altele. De la farmacie mi s-a recomandat apa de gura cu clorhexidina. Am incercat de o saptamana aceasta apa de gura si nici un rezultat. Iar acum, de 2 zile am facut si un abces dentar si am inceput cura de antibiotice (ampicilina forte). Mentionez ca, in trecut am luat foarte multe antibiotice datorita astmului bronsic si datorita unor repetate amigdalite. Iar de cand am inceput cura de antibiotice am mai observat pe gingie un punctulet mic, alb, de marimea unui ac.
Va rog, imi puteti spune ce sunt aceste bubite si cum pot scapa de ele?
3 comentarii
0
06-06-2008, ora 00:00
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
daca sunteti din bucuresti ar fi indicat sa va duceti la facult de stomatologie si il cautati pe prof. Tovaru, sectia de patologie orala
0
06-06-2008, ora 00:00
tiberiux
Nu este medic/terapeut
tiberiux
Nu sunt din Bucuresti. Nu-mi puteti spune ce sunt aceste bubite si cum le pot trata? Va rog
0
10-06-2008, ora 00:00
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
pai daca nu am vazut.nu stiu sigur ce sunt.nu am cum sa va dau acest raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul