Bubite albe, ca niste cosuri, pe palme(interior si exterior)

03-07-2008
marius_i
Nu este medic/terapeut
marius_i
Buna ziua
De ieri dimineata am vazut ca au inceput sa-mi apara initial doar in podul palmei, apoi s-au extins din ce in ce mai mult si pe exteriorul palmei nuste "bubite" mici albe cu lichid.
Seamana cu cosurile, dar nu se sparg la fel (am spart cateva totusi si iese un lichid alb-incolor. Ca marime sunt de maxim marimea uei gamali de la un bold, dar marea majoritate sun de aprox. 1 mm in diametru. in jurul "gamaliei" respective pielea se inroseste.
Nu am "mancarimi".
Nu stiu dace are vre-o legatura dar la sf. saptamanii trecute am fost in delta.

Am facut o programare la dermatolog dar abia saptamana viitore.
Pana atunci daca cineva poate sa-mi spuna despre ce este vorba, va multumesc!
Numai bine
Marius
1 comentarii
0
27-05-2014, ora 19:38
tadys_ro
Nu este medic/terapeut
tadys_ro
Aceeasi problema o am si eu de cand ma stiu.ies in palme, pe buricele degetelor si cateodata pe gat si pe degetele picioarelor.intai ma mananca lobul urechilor apoi ies ca niste puncte cu lichid pe sub piele care ma mananca(foarte dese)2zile stau asa apoi incep sa se usuce foarte tere pielea si se exfoliaza. Am fac test alergologic si cica nu sunt alergic la nimic. Ceva de genul fitofotodermatita de contact(planet+soare+atingerea=alergie) dar nu imi ies de fiecare data cand ating plantele. Poate fi din cauza ca porii nu pot elibera transpiratia si acel lichid e retinut sub piele si rezulta mancarimea di bubitele? Mi-a recomandar sa ma impac cu ideea si sa folosesc o crema de maini foarte hidratanta. Acum folosesc un preparat de la o farmacie si vadcca hidrateaza f bine de 6lei. La claritine sau floridan vad ca nu este nicio schimbare(inseamna ca nu e alergie?) Recomandare? Comentarii? Sugestii? Ma ofer cobai :))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.