Bubite, scurgere, mancarime in zona genitala.

28-07-2011
Bosty01t
Nu este medic/terapeut
Bosty01t
Buna ziua!Apelez la dumneavoastra pentru a ma ajuta in privinta unei probleme.Acum 1 an si circa 3 luni am avut o relatie neprotejata.La circa 1 luna mi-a aparut o scurgere urat mirositoare si galbuie ce imediat am sesizat-o.specific ca nu aveam nici un fel de cos, scurgere sau mancarime pana in momentul actului.La circa 6 luni de zile mi-au aparut niste cosuri care aduc mai mult a niste furungi mari(care daca le spargi iese un puroi alb) in zona genitala(in jurul inghinalilor, intre picioare, dedesubtul soldurilor, fese si regiunea glandelor sudoripare).Tin sa specific, ca, scurgerea a durat circa 1 luna de la instaurare, iar mancarimea se mai manifesta in proportii mici.prezint si o usoara presiune asupra testiculelor si cca 5-8 ciupercute albe in zona capului penisului care dupa ce le inlaturam, iar apareau..Va rog, daca ati putea reveni cu o parere/eventual un remediu asupra acestei probleme.O zi buna in continuare va doresc!
3 comentarii
0
28-07-2011, ora 20:00
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Si ai stat un an asa???
Pai mergi omule la dermatolog sa-ti spuna exact ce este si ce tratament trebuie sa urmezi, de la distanta nu se poate pune diagnostic, iar de leacuri babesti, uita, iti pot face mai rau sau sa nu aiba efect.
Sper ca ai avut contacte sexuale protejate de atunci, sigur ai luat ceva, deci sigur poti da mai departe.
Nu te mai maltrata si mergi la medic, sunt zeci, zilnic cu probleme din astea care merg, presupun ca nu din cauza rusinii nu te-ai dus...
Sanatate!
0
28-07-2011, ora 20:08
Bosty01t
Nu este medic/terapeut
Bosty01t
M-am gandit ca poate fi o dereglare hormonala(faza cu aparitita furuncurilor in zona genitala, dedesubtul soldurilor, fese, zona sudoripara).
0
28-07-2011, ora 21:49
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu exista asa ceva. Mergi cu incredere la medic si vezi ce-ti spune ce e de facut. Si oricand mai ai probleme, la fel sa faci, ca toate-s omenesti, doar delasarea este de condamnat.
Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •