Bube rosii pe tot corpul in special maini si spate

03-07-2008
dancione
Nu este medic/terapeut
dancione
Mi-au aparut de ceva vreme niste bube rosii de diferite marimi(0-2mm in diamentru) care nu ma mananca si nu ma deranjeaza in nici un fel dar cred ca au tendinta de a se inmulti. Arata ca si cum ar fi o mica punguta cu un lichid rosu. Imi puteti da un sfat cam ce-ar putea fi si la ce sa ma astept? Am mai vazut asa ceva la un domn azi in metrou.. el avea destul de multe si destul de vizibile.. avea si pe cap cateva. Astept rappunsul dvs in cel mai scurt timp. Va multumesc anticipat.
4 comentarii
0
03-07-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu inteleg cum arata o bubita de 0 mm in diametru ! Oricum, avand in vedere faptul ca sunt vezicule cu lichid rosu, trebuie sa va vada cat mai repede un medic dermatolog pentru ca poate fi o dermatoza buloasa sau o reactie adversa la medicamente.
0
08-07-2010, ora 01:42
dyamantyss
Nu este medic/terapeut
dyamantyss
as vrea s stiu si eu ce este pe corpul meu am 21 de ani si de 1 saptamana m confrunt cu bube si mici si mai mari ca niste blandedoar de la burta in sus mai putin pe fata, nu ma mananca nu am niciun simptom dar am facut vreo 4 injectii cu hidrocortizon si dexametazon la inceput si mi-au aparut mai multe, acum dupa inca cateva zile cu regim strict tot la fel sunt nu trec nu mai apar dar nici simptome nam. ce ar putea fi?
0
08-07-2010, ora 01:45
dyamantyss
Nu este medic/terapeut
dyamantyss
aceste bube care le am nu au niciun fel de lichid sau sa fie umflate si sunt de diferite marimi s fie ceva grav?
0
13-07-2010, ora 21:26
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cine v-a recomandat injectiile cu dexametazon si hidrocortizon nu v-a spus ce aveti ??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.