Bube pe tot corpul, mancarimi, febra

29-09-2009
mariacry3stal_blu
Nu este medic/terapeut
mariacry3stal_blu
Buna ziua. De 2 saptamani mi-au iesit pe corp niste bube rosii al caror diametru s-a extins atingand chiar si 3-4 cm.Bubele sunt tari, nu contin niciun lichid si ma mananca foarte rau. In prima saptamana imi iesisera maxim 10 pe brate si desi erau mici si ma mancau faceam si febra. Nu le-am luat in seama deoarece am considerat ca sunt decat o alergie la ceva ce probabil ca mancasem anterior.Insa duminica dimineata cand m-am sculat aveam iarasi febra si am observat pe fata sub ochi o usoara roaseata.In decurs de 2-3 ore Mi-au aparut pe toata fata, sub barbie, pe gat si pe piept bube mari ca cele descrise anterior. Acum am si pe picioare si pe brate si pe degete si continua sa-mi apara si pe spate si pe burta.Am fost la medic si nu am primit decat medicamente antialergice si o crema pentru mancarinmi..
Nu stiu ce sa fac... vad ca starea mea se inrautateste din ce in ce mai mult.In jurul ochiului s-au unit si s-au umflat incercuindu-l aproape in intregime.in plus orice as lua febra nu imi scade iar capul ma doare foarte rau. In plus mancarimile sunt insuportabile
Va rog frumos sa ma ajutati. Eu am 20 ani si in copilarie am avut varicela...deci nu cred sa fie si acum.
1 comentarii
0
06-10-2009, ora 21:21
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Mergeti sa va examineze un medic infectionist!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.