Bube pe piele

07-01-2007
fataevreica
Nu este medic/terapeut
fataevreica
De vr-o 2 saptamani imi apare bube mici, rosi pe corp, pe burta, piept, maini, picoare si uneori apare pe buza de sus si se umfla. Uni imi zic ca sant alergica la ceva mancare, mai ales branza ca folosesc cam mult alti imi zic ca este doar de la stres. Cand eream mica mia aparut de vr-o cateva ori, tot asa, dar eream tare suparat cu tata pe moarte. ma gandesc ca totusi este cauzat din cauza stressului... poate cineva sa ma indemne ce sa fac, daca este ceva de facut?...
2 comentarii
0
30-01-2007, ora 00:00
cfelicia
Identitate neconfirmată
cfelicia
in primul rand contactati un medic alergolog.Si va va recomanda ce trebuie sa faceti.Exista posibilitatea sa fiti alergic la mancare si de asemenea exista si posibilitatea ca din cauza stressului sa aveti acesta reactie.
Multa sanatate!
0
23-07-2009, ora 00:20
aurelia303
Nu este medic/terapeut
aurelia303
de cand eram mica, cam pe la vreo 3-4 ani, imi apar bube pe picioare.cand eram la tara se putea spune ca era din cauza apei dar ei bine.am crescut si nu era din cauza apei!nu stiu ce sa fac pentru ca dupa ce imi trec imi raman urme pe piele, niste pete mici mov-galbui.nu stiu ce sa fac sa scap de ele.ele imi apar de la genunchi in jos, inainte ma epilam cu bigul iar acum cu epilatorul.posibil sa fie din cauza bigului?acuma e vara si sunt tantari...si se intampla sa ma mai scarpin.ce sa fac sa scap de ele?va rog raspundeti-mi...e rusinos pentru o fata asa ceva, astept raspunsul dumneavoastra
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Multe bubițe pe pielea copilului. Ce ar putea fi?
  •