Bube, mancarimi si usturimi ciudate

04-01-2010
andrei90s
Nu este medic/terapeut
andrei90s
Buna ziua.ma numesc Andrei, am 20de ani, sunt din Iasi, si am nevoie de ajutorul dvs.Mi-au iesit niste blande pe corp, ceva in genul intepaturilor de albina, dar mult mai mare, si nu este ceva local, imi apare pe tot corpul.mi s-au umflat toate (buzele, obrajii, urechile, degetele, si oriunde imi apar astea se umfla).ma ustura si ma mananca ingrozitor.imi apar cam 2 ori pe luna.am fost la urgente ultima oara si mi-au pus 500ml de cortizon, aveam tensiunea 23-15 deci, foarte mare.mi-au zis ca daca intarzaiam 2-3h faceam stop cardiac, m-au stabilizat dupa 2h.am fost la multi doctori si nici unul nu este convins ce am, unii spun ca-i alergie, altii ca am o infectie in corp, altii imi spun ca-mi face cineva farmece, eu numai inteleg nimic, si numai stiu pe cine sa cred.Alergie nu poate fi, caci am facut testul, nu sunt alergic la nimic, si nici legatura cu mancarea n'are.boli de piele n'am avut niciodata.va rog ajutati-ma.
1 comentarii
0
05-01-2010, ora 15:37
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Ai o stare toxica in organism, indicata de aparitia pe piele a acelor blande.
Bea ceai de trei frati patati, si alte ceaiuri depurative de la plafar.
Si treci pe detoxifiere rapida, f. eficace si deloc restrictiva.
1. Argila - in doze mari, de 5-6 ori mai mari decat e in prospect - caci cantitatea de toxine e f. mare.
2. Branca ursului caci este relaxant al vaselor, permitand sa patrunda sangele oxigenat si cu remedii, la toxinele ce impanzesc organismul. in plus, aceasta planta este f. eficienta in afectiunile pielii, in eliminarea toxinelor din piele.
3. Antiparazitar de la farmacia naturista. Ia doza pe maxim.

Incepe cu acestea, si mai vorbim.
Organismul este teribil de incarcat cu toxine, nu reuseste sa le excrete.
Asta a fost pana acum, ajuta-l.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.