Bronsita asmatiforma

23-01-2013
Elena Afloarei
Nu este medic/terapeut
Elena Afloarei
Buna dimineata! Numele meu este Afloarei Elena. Din luna decembrie am probleme grave de respiratie, in special noaptea, elimin o secretie galbena, simt dureri puternice in piept iar pulsul inimii e in continua crestere.
In prima zi dupa Craciun am fost la urgente, avand frecvenza cardiaca de 170 de batai pe minut si puternice crize de respiratie. Rezultatele analizelor de sange sunt incadrate in valori normale, nu mi s-a gasit nimic grav la plamani in urma controlului, iar rezultatul electrocardiograma este bun.
Mi s-a administrat Beclometasone dispropionato, Metilprednisolone, emisuccinato, Paracodina si Salbutamolo aerosol. Respiratia si bataile inimii au revenit la normal iar ca tratament pt acasa am luat AUGMENTIN 875 si fac si ACUM aerosol cu Flunisolide si Salbutamol solutie, mai ales noaptea, de obicei cam pe la aceeasi ora cand simt ca nu mai pot respira.
Diagnosticul dat de d-na doctor de la urgente a fost BRONSITA ASMATIFORMA.
Un alt lucru as vrea sa-l mentionez, atunci cand se schimba vremea eu ma simt rau. E posibil ca organismul meu sa nu se adapteze la clima de aici, din Italia, intr-o zona cu umiditatea ridicata??
Rog persoanele care cunosc aceasta boala sa ma ajute, acum inteleg cat de greu e sa nu poti respira. Elena
1 comentarii
0
24-01-2013, ora 00:32
Elena Afloarei
Nu este medic/terapeut
Elena Afloarei
De cateva zile mi-am pierdut mirosul. M-am ingrijorat cand nu am simtit nici macar mirosul parfumului... Spuneti-mi va rog ce pot sa fac? Elena
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.