Bronsita acuta, se aude un harait

23-01-2011
claudia83fg
Nu este medic/terapeut
claudia83fg
Buna, baetelul meu are 9, 600kg si 7luni a facut o bronsita acuta cu 2 luni in urma, am stat internata, totul a fost bine dar dupa 2 saptamani a inceput sa-i curga nasu, tuse simtome de raceala, m-am dus la Dr, si ne-a zis ca este a 2 oara bronsita, asta sa intanplat in 14decembrie, ne-a dat eurespal, si aerosol cu ventolin si dexametazone, dupa 10 zile ne-a dat si singulair cate un plic seara timp de 3 luni, dupa 25 zile de aerosol de 3 ori pe zi nu ia trecut, mai tuseste si acum 3, 4 ori pe zi si nu se rupe, ai dau prospan pic doar atat, aerosol nu-i mai fac nasul nu-i curge deloc, febra nu face, de mancat mananca, e vioi, dar se aude un harait in piept, cand se agita se aude cand il tin in brate, cand stau aproape de el, dar cand doarme nu se aude si mai are momente ziua daca sta linistit nu se aude, am facut si radiografie pulmonara si a zis ca nu are nimic, am fost la 4 medici toti me-au zis sa stau linistita ca nu se aude nimic la plamani, este doar o bronsita, Ce fel de bronsita poate sa aiba copilul meu de nu-i trece deloc zgomotul, din piept? de 5 zile mergem si la salina artificiala cate o ora pe zii, dar de giaba, va rog din suflet, ajutatima si pe mine nu mai stiu ce sa fac imi este frica sa nu se intanple ceva mai rau, astept raspunsul dumneavoastra, va multumesc din suflet.
2 comentarii
0
27-01-2011, ora 21:53
claudia83fg
Nu este medic/terapeut
claudia83fg
nu se mai aude de 3 zile, am fost la salina 10 zile cate o ora pe zi, aerosol cu ACC si ser si sare calda pusa la piept,
0
12-05-2014, ora 13:06
Dancik84
Nu este medic/terapeut
Dancik84
Buna
Bebelusul meu de 11 luni are cam aceleasi afectiuni respiratorii. Tuseste rar atunci cand se considera a fi sanatos, apoi "raceste" cu tuse puternice si nas infundat, se aude si ceva in piept...parca foraie...Poti sa dai te rog detalii legate de tratamentul care a ajutat. De aproape doua luni ma chinui cu tusele lui neintrerupte:(
Multumesc mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: