Boli de piele

12-07-2008
Tunde-b
Nu este medic/terapeut
Tunde-b
Am batut la multe usi a cab.de dermatologie, atit in Tg-mures cit si in Cj.Rezultate nu prea am obtinut.Problema mea sint cosurile marunte care imi apar pe fata si decolteu.Am facut sute de analize, si toate mi-au iesit acceptabile, unii dermatologi au si recunoscut ca nu prea stiu la ce sa se gindeasca.Acum citiva ani unmedic mi-a recomandat Prednison, e singurul care ma ajuta si acum.Stiu ce inseamna Prednison dar nu pot sa renunt la el prt.ca nici plina de cosuri nu pot iesi din casa.
Acum citiva ani am fost diagnosticata si cu veruci plane ale fetei, care mi-au fost arse dar fara rezultat, apoi din fericire un medic din Cj, m-a scapat de ele cu o solutie preparata.Dar din pacate iar incep sa-mi apara pe frunte.
Ce imi recomandati prt.toate astea.Astept cu nerabdare raspuns, prt.ca sint in pragul disperarii.
Multumesc!!!
1 comentarii
0
29-01-2011, ora 12:27
csanda
Nu este medic/terapeut
csanda
Nu stiu ce sa mai cred despre aceste veruci plane, dar oare se mai vindeca ca am auzit diferite versiuni despre ele, fiica mea a fost la un dermatolog si le-a chiuretat si dupa aceea a dat cu o solutie ( nu am tinut minte denumirea) si cand a tamponat s-a scurs si pe langa gura si are vre-o doua zile este rosie ce ar tutea fi de a ramas iritata sa nu ramana patata oare dispare in timp de cateva zile, i-a spus sa cumpere o crema AKNe-SYT sunt curioasa daca va ramane cu semne dupa ce se vor inchide ranile. Daca aveti mai multe cunostinte va gor sa-mi spuneti.
Multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.