Boala venerica sau infectie?

05-08-2010
florinvsc
Nu este medic/terapeut
florinvsc
Buna ziua.

Am o problema si mi-e cam jena sa merg la medic. Acum 2-3 saptamani am mers cateva zile la tara. Pe drum, atat la dus cat si la intors am calatorit intr-un autobuz destul de mizerabil si fiind foarte cald am consumat foarte multa apa. Din acest motiv autobuzul oprea periodic pentru ca noi, calatorii sa mergem la toaleta. Am oprit de cateva ori la dus dar si la intors, deci am intrat in mai multe toalete publice, nu tocmai curate. Am incercat cat de mult am putut sa ma spal pe maini si inainte si dupa folosirea toaletelor. La intoarcerea acasa 2-3 zile nu am avut nimic, dar din a patra zi penisul mi s-a umflat si a devenit violet, nu rosu, violet inchis. La fel si testiculele. Am niste bubite rosii pe capul penisului si, desi ma spal zilnic de cateva ori, de fiecare data dupa ce ma spal apare o chestie alba care practic este lipita de capul penisului. Eu o spal, ea apare iar. De asemenea am niste mancarimi fantastice dar numai in varf. Pielea care acopera capul penisului a devenit foarte uscata, lucioasa si parca este exagerat de stransa. Daca incerc sa decalotez, crapa efectiv, apar niste mici crapaturi si curge sange din ele. Nu mai spun ce senzatii tari traiesc de cate ori trebuie sa ma spal. Mentionez ca nu am avut contact sexual de peste 3 luni de zile, deci este exclusa varianta sa fi luat ceva de la o femeie. Daca ma puteti ajuta va multumesc din suflet, ca la doctor mi-e si jena si mi-e si frica sa ma duc. Am inteles ca trebuie sa iti bage un ac pe canalul penisului ca sa recolteze probe. Mai bine ma arunc de la etaj decat sa ma duc de bunavoie sa imi faca doctorul asa ceva. Multumesc inca odata.
1 comentarii
0
06-08-2010, ora 09:59
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Nu mai ascultaţi prostii!! Nu e nevoie de băgat ac pe canal penis, dar duceţi-vă la dermatolog pentru că văzând cum arată va putea să vă prescrie un tratament potrivit- luând ce nu trebuie puteţi să agravaţi situaţia, in plus un tratament bun vă face să vă simţiţi bine repede.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.