Boala mea tine de neuro sau de psihiatrie

20-11-2008
feelings
Nu este medic/terapeut
feelings
In 2004 a inceput sa ma doara permanent capul, cu timpul ma dureau f tare si ochii mai ales in spatele ochilor.Am facut un tomograf 3/06/2004 la care mi-a gasit ca diagnostic atrofie cerebeloasa simetrica inclusiv verniana si paraverniana si un chist la nivelul maxilarului.Mi s-a recomandat sa amerg la maxilo faciale la spitalul Sfantul Spiridon unde am fost operat prin gura conform internarii din spital de pe data 7/06/2004.In mai 2005 au reapaarut aceleasi simtome am facut alt tomograf in urma caaruia am fost internat la un spital de Psihiatrie Socola Iasi.In prezent am vreo 20 de internari la acest spital unde mi-a dat ca diagnostic Tulburare schizo afectiva tip depresiv.Dupa o externare din 2005 de la acest spital am fost trimis de un medic neurolog la spitalul CFR clinica ORL unde am fost operat de 2 ori de sinuzita.Odata in 23/05/2005 si odata pe data 22/01/2008. dar din Octombrie 2007 umblu pe la 4 spitale sa vad de ce ma dopare incontinuu capul pt ca e mai rau ca inainte am inceput sa tremur de 2 ori anul asta de la gat in sus si nu puteam sa ma controlez.Toti medicii ma trimiteau de la un spital la altul CFR SOCOLA SPIRIDON NEURO pana la urma am facut un RMN si apoi un angio RMN in care veti vedea diagnosticul pe rezultat suspiciune de maalformatie vasculara venoasa respectiv angiom venos stang cu diametrul maximal antero posterior 8, 6 mm. S-au uitat un medic neurochirurg si a confirmat ca apaare ceva.Insa m-a trimis la neurologie unde acolo nici macar un trataament nu mi-aau dat.Cand vad ca am fost internat la un spital de psihiatrie nici nu ma baga in seama, ma trimit la acel spital.Spune ca nu tine de ei ba maai mult medicul care mi-a facut aambele tomografe mi-a spus ca daca nu am faacut la el analiza sa ma duc la altcineva el nu ma consulta.In ultimul timp e bataie de joc ce fac medicii cui mine si eu am si ameteli greturi de la ulcer duodenal.Nu stiu lacine sa mai apelez ca nici un medic nu vrea sa isi dea interesul sa vada ce am.Am fost internat la neurologie laa spitalul neurochirurgie iasi unde mi sa faacut eeg care a apaarut normal am mai facut un tomograf ca sa vada un medic deurochirurg daca nu aam cheaguri de sange la cap.De pe data de 17 noiembrie 2008 de cand am facut ultima criza ma simt din ce in ce mai raau durerile sunt f puternice.Verificati link-ul cu analaizele mele si internarile mele in spitale http://host-fiberlink.trei.ro/ sau http://www.feelings4you.quotaless.com/umanitar/
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.