Boala fara diagnostic!!!

12-11-2007
ane_ane
Nu este medic/terapeut
ane_ane
De cativa ani (vreo 10) am niste "crize" ciudate pe care nu le poate diagnostica nici un doctor.Vreau sa precizez de la inceput ca am analizele de sange bune (adica sunt in limitele normale), am facut RMN-bun, Encefalograma-Buna.
"Criza" incepe asa: intr-o fractiune de secunda mi se limiteaza campul vizual, adica vad ca si cum mi s-a facut o poza cu blitz.Nu vad o imagine intreaga...nu stiu cum sa desctiu mai bine;apoi incepe sa ma doara capul (pe zone, ori dreapta, ori stanga), incepand de la osul nasului si pana la ceafa, apoi imi amortesc palmele, buzele, limba, nasul, mi se ingroasa saliva, vad din ce in ce mai prost, nu ma mai pot exprima coerent, in sensul ca nu pot sa vorbesc clar.
De vreo 2 ani am descoperit ca aceasta "criza" nu isi urmeaza tot cursul daca iau 2 pastile cu multiminerale, desi si acestea incep sa aiba efect din ce in ce mai slab.Nu vad legatura intre aceste simple suplimente nutritive si rezolvarea problemei...poate fi decat efectul Placebo, dar nu imi pot da seama exact.
Am fost la tot felul de medici si nimeni nu stie ce am.Oare ma poate diagnostica cineva ca sa stiu macar de unde sa incep.Vreau sa imi fac investigatiile in Germania (cred) pt ca in Romania vad ca nu am nici un raspuns, dar nu stiu la ce medic sa merg.toti spun ca nu tine de specialitatea lor.dar oare de ce specialitate tine?
1 comentarii
0
27-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Iti recomand sa consulti un neurolog de talie.De ex. la spitalul Floreasca Bucuresti este dl. doctor Onaca.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.