Boala de reflux gastroesofagian cu esofagita grad A,

30-07-2015
kodaku
Nu este medic/terapeut
kodaku
Boala de reflux gastroesofagian cu esofagita grad A, gastrita difuza cu factori de risc eroziv hemoragica

Asta mi-a scris dl Doctor in scrisoarea medicala.M-am apucat de regim de tratament, am lasat pana si tutunu... problema care o am este Marihuanna si dependenta mea psihica de ea. Din ce am citit si m-am documentat pe net am observat niste noi studii ca ar ajuta chiar http://medicalmarijuana.com/medical-marijuana-treatments/Peptic-Ulcer.

Acu intrebarea mea ar fii cat de real si adevarat este? Se poate sa-mi treaca daca continui sa fumez? Chiar trebuie sa o las? Va rog astept raspuns.
1 comentarii
0
12-08-2015, ora 18:32
lachriss
lachriss
Buna ziua. Nu am detalii despre studii care sustin efectul benefic al marijuanei in esofagita de reflux, DAR

1. Esofagita de reflux beneficiaza in general de alte tratamente eficiente
2. Consumul cronic de marijuana va poate afecta grav starea de sanatate fizica si psihica

DECI - recomandarea mea este sa renuntati definitiv la acest drog, iar daca nu puteti singur, exista servicii medicale specializate in acest sens.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Medicamentele antiacide asociate cu risc crescut de deces
  • Efectele adverse ale medicației anti-acide la sugari
  • Medicamentele împotriva acidității gastrice pot favoriza apariția bolilor hepatice
  • Alimente care pot provoca reflux și probleme digestive
  • Refluxul gastric în timpul somnului - cauze, tratament și recomandări
  • Tratament pentru reflux gastroesofagian - medicamente și remedii
  • Arsurile gastrice - cauze, tratament, dietă, remedii și sfaturi
  •