Boala a inimii?

05-10-2009
sethmarian
Nu este medic/terapeut
sethmarian
Buna ziua.
Sunt un tanar din Arad si de vreo sapt am simtit niste dureri, intepaturi in piept in partea stanga, am fost la medicul de familie si apoi la un internist care in urma unui ekg m-a trimis la un cardiolog cu diagnostic de stare de excitatie WPW, am fost azi la cardiolog si am facut si acolo un ekg si inca unul cu pieptul plin cu aer fara sa respir, si o ecografie a inimi.Mi-a spus doctorita de acolo ca nu pare a fi nimic ce sa indice ceva problema grava, mi-a recomandat niste aspacardin si a zis ca as putea face si un ekg de efort, intrebarea mea este daca o boala coronariana sau de alt fel poate sa nu apara la ekg si ecografie si sa apara numai la cel de efort(adica daca mai are rost sa il fac si pe cel de efort).Tensiunea mea este undeva la 130/80 si calciu si magneziu sunt putin sub limita de jos.
1 comentarii
0
06-10-2009, ora 08:17
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Se intampla zilnic ca bolile sa nu depistate la ekg si analize. Mai ales boli de inima. Aveti ceva cu siguranta, dupa cum simtiti clar, insa fiindca medicina nu stie sa le depisteze, ce poate sa va spuna altceva decat sa incerce sa va convinga ca ce simtiti este doar o iluzie ?
Daca doriti sa depistati ce aveti si chiar sa fiti vindecati mergeti la un medic homeopat cu experienta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.