Boala Hodgkin se trateaza.. unde?

01-06-2007
aditza_ceuri
Nu este medic/terapeut
aditza_ceuri
Am un prieten care sufera de boala Hodgkin de 4 ani.Acu se afla in ultima faza a 3-a recadere.Va rog frumos sa imi spuneti cum se poate trata si unde sa se duca.Va rog ajutatil!
5 comentarii
0
01-06-2007, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Trebuie sa se adreseze celui mai apropiat centru de hematologie- de acolo este indrumat spre- Radiologie interventionala sau chirurgie, sau i se da acolo chimioterapie. Nu imi place termenul "ultima faza",...nimeni nu poate stii care e ultima. Recadere semnifica doar ca dupa o interventie terapeutica anumiti ganglioni au recidivat, dar situatia nu e fara speranta.
0
01-06-2007, ora 00:00
aditza_ceuri
Nu este medic/terapeut
aditza_ceuri
Iti multumesc k mi-ai raspuns.Dar as vre sa stiu dak exista opperatii pt asa ceva.El nu se mai poate ridica din pat si este foarte slabit, iar organismul lui nu mai suporta nici un fel de tratament, are analizele foarte mici.
0
16-06-2007, ora 00:00
bxnmel
Nu este medic/terapeut
bxnmel
si eu am avut aceasta boala stadiul 2dar m-am vindecat cu ajutorul medicilor din cluj de la institutul de oncologie si am consumat foarte multe produse pe baza de aloe vera. iti recomand aceasta clinica si sa incerci produselele fac miracole
0
17-06-2007, ora 00:00
ovidius
Identitate neconfirmată
ovidius
In medicina clasica exista dictonul : " nu exista boli ci bolnavi ". Perfect adevarat, caci in medicina chineza sindromul este generatorul perturbarilor patologice cu denumirea de boli.
Practic ma intereseaza a gasii sindromul si apoi programul imi afiseaza tratamentul. Prefer in bolile cronice, cum este si boala Hodkin, limfomul : utilizarea in faza acuta a tratametului alopat in combinatie cu homeopatia, fitoterapia si dietoterapia chineza concomitent. Nu avem in Romania toate plantele utilizate in China pentru boala Hodkin, dar o parte le importam si slava domnului ca sunt si rezultate. Minuni face numai Dumnezeu, dar medicul are sarcina de a se depasii pe el insasi pentru ca pacientul sau sa depaseasca impasul bolii.
Fara a promite nimic, sper sa va pot da unele raspunsuri si indicatii utile la cabinetul meu. Pretul de 50 RON / consult nu este prohibitiv si personal il gasesc justificat.
Va astept
Dr Dumitrescu Ioan
http://www.freewebs.com/aradh/
http://www.freewebs.com/starrchoice/
http://www.freewebs.com/starchoicesrl/


Bucuresti, firma Computer Med SRL
tel : 0726397289
0
23-12-2009, ora 08:59
rise_solei
Nu este medic/terapeut
rise_solei
Apa alcalina ionizata ajuta pentru boala hodgkin. Si eu am avut bh stadiul II B. + aloe vera + cruditati + apa neutra dupa mese + enzime pancreatice de la orice farmacie + gandire pozitiva + sucuri proaspete cu storcator electric + sare celtica ( max 1 lingurita/zi ) + vit c + mai rar peste oceanic fiert + fara paste fainoase si paine + oua mai rar + fara alcool ( eventual vin rosu dar foarte rar si putin ) + controale regulate + daca recidiveaza trebuie tratament alopat + aspirina ( coaja de salcie - ramuri tinere ) + fulgi ovaz ciuperci drojdie de bere pentru vit D si beta glucan + fara zahar indulcitori artificiali + dieta alcalina + argila + + + + + + -

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: