Blocaj psihic inainte de actul sexual

11-03-2011
steli21
Nu este medic/terapeut
steli21
Salutare,
Am 21 de ani, sunt perfect sanatos si am o relatie cu o fata pe care o iubesc enorm de mult. Am avut mai multe experiente inainte, ea mai putin dar nu eram amandoi la inceput. Prima oara a fost un esec pt. ca eram foarte incordat si nu a mers mai nimic. A urmat o perioada foarte activa in care aveam un act sexual in fiecare zi si ne simteam amandoi ft. bine. Am plecat intr-o mica calatorie de o saptamana unde a lipsit posibilitatea existentei unui act sexual si cam acum 2 saptamani in urma cand am ajuns inapoi acasa am avut un mic esec sexual. Fiind intr-o stare psihica putin negativa din cauza unor alte probleme nu am reusit sa mentin o erectie adecvata in timpul actului sexual, sa o spun direct nu prea aveam chef si am incercat sa ascund asta. Din pacate prietena mea a crezut ca eu nu o doresc si eu i-am explicat ca nu este vorba de asta ci de o lipsa de "pofta sexuala" pe care o aveam in perioada respectiva. Urmatoarea zi am incercat fortat "sa-mi repar greseala" (bineinteles si pentru mandria mea de barbat) dar din nou erectia mea s-a pierdut fiindca eram foarte incordat. Acea perioada a trecut si astazi cand dupa ceva vreme am ramas singuri si eu o doream foarte mult in timpul actului sexual mi-am adus aminte de acel esec, m-am incordat brusc si mi-am pierdut erectia complet fara sa mai pot face ceva. As dori un sfat cum pot sa uit de acel esec si sa ma bucur de actul sexual fara sa ma gandesc sau sa mi se faca frica:"Daca se intampla iarasi asa ceva??" Ce e mai apasator e ca eu ma simt perfect sanatos si o doresc foarte mult si ea crede ca caut doar motive, probabil crede ca eu m-am plictisit de ea si nu o mai doresc, ceea ce nu este cazul. Ma simt intr-un fel pus sub presiune si nu stiu cum sa fac sa ma relaxez si sa ma bucur de ea... :( astept sfaturi... multumesc anticipat!
2 comentarii
0
05-11-2011, ora 21:23
doranebuna
Nu este medic/terapeut
doranebuna
nu te stresa cred ca e prob psihologica
0
06-11-2011, ora 00:08
amelia cristina
Nu este medic/terapeut
amelia cristina
nu te mai gandi la nimic in timpul actului sexual
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici