Biopsie tintita

03-05-2010
flory42
Nu este medic/terapeut
flory42
Buna seara, va rog frumos din inima sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns...sfat...am mai scris pe acest forum dar din pacate nu mi s-a raspuns...Sper ca de data aceasta, nadajduiesc sa imi raspunde-ti si mie...Multumesc frumos

Am primit rezultatul unei biopsi tintite.Cervicita cronica cu Arii intinse de metaplazie scuamoasa imatura intraglandulara si la nivelul epiteliului de acoperire cu aspect de displazie simpla cu prezenta de koilocite...nu stiu ce inseamna, nu stiu ce sa fac...nu stiu la ce doctor sa ma mai duc.Toti imi spun ca nu am Cancer..dar sunt cu semnul intrebarii...nu mai inteleg nimic.Multumesc, astept din sulfet un raspuns sau un sfat..ceva orice..numai sa ma ajute, mai ales ca bat pasul pe loc si cred ca inspre rau de 2 ani jumatate.

Sanatate!
3 comentarii
0
11-05-2010, ora 09:10
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hristos a înviat!

Stimată d-nă, vă rog, dacă puteţi şi dacă doriţi, adresaţi-vă d-nei Ţigănişteanu Constanţa. Dânsa vă poate edifica toate incertitudinile pe care le aveţi. Măcar sunaţi-o şi rugaţi-o să vă ofere un sfat, o pistă terapeutică, ceva. Dacă vă va fi pe plac, ar fi indicat să mergeţi şi la un consult direct.

.
DR. ŢIGĂNIŞTEANU CONSTANŢA - Medic internist
Tel. mobil: 0751.030.553 (tel. personal)
Tel. fix: 021.313.05.70

CENTRUL MEDICAL EUROSANITY
Calea Plevnei, nr. 44, Sector 1, Bucureşti,
Tel. mobil al clinicii: 0723.313.213
Tel. fix al clinicii: 021/ 311.54.54

POLICLINICA BATIŞTEI
Strada Batiştei 27, Bucureşti (în zona hotelului Intercontinental din Bucureşti).
.

Toate cele bune şi Dumnezeu să vă binecuvânteze:)
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)
0
12-05-2010, ora 15:45
flory42
Nu este medic/terapeut
flory42
Hristos A Inviat!
Va multumesc frumos pentru sfatul pe care mi l-ati dat, iar dupa Sfanta Inaltare voi lua legatura cu doamne doctor, deoarece mi s-a spus sa nu mai astept pentru ca deja am vechime doi an jumate.Multumesc inca o data, Domnul sa va ajute.
Doamne ajuta!
0
13-05-2010, ora 14:23
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Adevărat a înviat şi s-a înălţat!

Cu multă plăcere, stimată doamnă. Dumnezeu să vă ajute :)
Cu iubire,
Mr. Nick


P.S. - Însănătoşire grabnică:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.