Bila lenesa, stari de voma, dureri sub coasta

23-02-2009
pony
Nu este medic/terapeut
pony
Buna seara, v-as ruga sa imi dati un sfat in legatura cu bila.am stari de voma, balonari si dureri sub coasta dreapta. am luat la recomandarea medicului colebil, niste picaturi pt dureri de cap, metoclopramid.cat am luat tratamentul m-am simtit mai bine dar dupa aceea iar m-am simtit la fel.Vreau si eu un sfat cam ce as putea lua, daca exista ceaiuri, de care sa iau?Va multumesc!
4 comentarii
0
24-02-2009, ora 09:57
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
draga pony, eu am din nastere colecistul cudat, adica fierea stramba. am si dischinezie biliara.
Cel mai bine ma ajuta ceaiul Hepatic 2. Beau cate o cana si stau pe dreapta 10 minute, apoi pe spate vreo 5 si ma intorc pe stanga.
sa fii atent(a) sa nu mananci gras sau prajit, asta dauneaza la fiere.
si este recomandata si ecografia periodic ca sa se poata vedea daca sunt calculi sau nu.
Si eu urmeaza sa imi fac una.
Sanatate!
0
24-02-2009, ora 10:29
Roxyca
Nu este medic/terapeut
Roxyca
Si eu am fierea lenesa de cand ma stiu si la mine da rezultate f buna Colebilul, Redigestul si ceaiul hepatic.Multa sanatate
0
24-02-2009, ora 21:07
pony
Nu este medic/terapeut
pony
multumesc mult.Multa sanatate!
0
09-12-2009, ora 17:31
oana86cristina
Nu este medic/terapeut
oana86cristina
si eu am probleme cu bila mi-e greata, nu pot sa mananc, ma simt umflata de parca as fi mancat pe saturate, asa ma trezesc in fiecare dimineata.la doctor mi-a zis ca am bila lenesa.dar nu stiu ce sa mananc ca sa imi treaca.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Voma si diaree - primul ajutor
  •