Bebelusul are reactii ciudate la coborarea treptelor

20-08-2015
stresandra
Nu este medic/terapeut
stresandra
Buna ziua. Am o bebelusa de 2 luni si 3 saptamani si am o problemuta sper eu: in jur de o luna si jumatate a inceput sa aibe o reactie ciudata atunci cand cobor treptele cu ea in brate, sau daca o ridic in sus gen avionul, nu ca as face avionul cu ea ci ca exemplu, in acele momente se strange, se incordeaza, nu mai respira si automat se inroseste. Am fost, la sfatul medicului pediatru, la psiholog pediatru si mi s-a zis ca ar fi spasmul hohotelui de plans. Am citit despre el dar nu are nici o legatura cu cu reactiile bebelinei. Aceste reactii nu apar in timpul plansului sau unei suparari ci chiar in momente in care ea rade. Sincer ea nici nu prea plange e un copil foarte zambaret de cand am nascut-o. As putea numara pe degetele de la o mana de cate ori a plans. Va rog sfatuiti-ma ce pot sa fac sa nu degenereze in probleme mai serioase. Multumesc.
1 comentarii
0
20-08-2015, ora 19:50
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Nu este motiv de ingrijorare in acest moment si nici de evolutie nefavorabila.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul