Bebelus 3 luni nas infundat

29-04-2014
DianaCurelaru
Nu este medic/terapeut
DianaCurelaru
Fetita mea de 3 luni a racit. Are nasul infundat si stranuta. Se chinuie ca nu poate respira bine si nu stiu ce sa-i fac. Singurul lucru pe care il fac e sa-i pun ser fiziologic si sa aspir secretiile care nu prea sunt.
Mie frica sa nu coboare raceala la plamani.
4 comentarii
0
30-04-2014, ora 22:16
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Buna seara,
Mamicuta draga, mai mult nu i puteti face...ii urmariti evolutia, temperatura, tuse, lipsa poftei de mancare...daca apar astfel de semne, va prezentati de urgenta la medicul pediatru...sa speram ca nu va fi nevoie.
Il alimentati natural???
0
30-04-2014, ora 22:29
DianaCurelaru
Nu este medic/terapeut
DianaCurelaru
Deocamdata vad ca nu tuseste si nici febra nu face. Azi am iesit cu ea afara. M-am sarurat sa o tot tin in casa. Sper sa nu raceasca mai tare.
Da, o alaptez, dar vad ca tot nu e ferita se raceala.
Va multumesc mult pt raspuns. Voi continua cu ser fiziologic!!!
0
01-05-2014, ora 06:33
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Consulta un medic ORL-ist si ar fi mai utile instilatiile nazale de picaturi cu apa de mare. Numai bine
0
02-05-2014, ora 02:25
DianaCurelaru
Nu este medic/terapeut
DianaCurelaru
I-am pus si apa de mare in nasuc si lasam asa, fara sa aspir secretiile. A inceput sa fie mai bine. Nu mai e asa infundat. Sper sa treaca. In acest timp am iesit cu ea afara la aer ca ne-am fost saturat de cand stam numai in casa (a mai fost racita). Sa speram ca nu racim mai tare.
Multumim mult pt sfaturi!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul