Batai rapide ale inimii si amortire a corpului

23-12-2011
AlinHristea
Nu este medic/terapeut
AlinHristea
Salut, ma numesc Alin, am 19 ani si astazi, in urma cu aproximativ 20 de minute am avut o experienta nu prea placuta si care m-a facut putin sa ma sperii. M-am trezit din somn intr-o pozitie normala... stand pe partea stanga, cu mana stanga putin sub mine si cea dreapta pe piept. Dupa ce m-am trezit am incercat sa mai dorm putin dar o auzeam pe mama mea vorbind cu sora mea in cealalta camera si nu am mai reusit, dintr-o data inima a inceput sa imi bata foarta repede si tare fara niciun motiv, mi-am apropiat mana dreapta mai mult de piept si am observat ca erau extrem de rapide bataile, m-am speriat si am incercat sa o strig pe mama insa nu am putut, nu am putut scoate niciun sunet am incercat sa misc mana dreapta, picioarele si nu am reusit deloc, era ca si cum as fi amortit de tot si asteptam sa mi se opreasca inima sa mor, eu cel putin asa m-am gandit dar dintr-o data m-am gandit sa incerc sa iau telefonul cu mana stanga care era sub mine sa incerc sa sun, telefonul fiind in spatele meu. Am incercat sa misc mana stanga si am reusit m-am rostogolit si am ajuns pe burta, moment in care mi-am revenit total, si bataile inimii si-au revenit dintr-o data la normal. Am tras o sperietura zdravana, ma poate ajuta cineva? Poate cineva sa imi spuna ce mi s-a intamplat? Vis sigur nu era pentru ca o auzeam pe mama in camera cealalta vorbind cu sora mea.Multumesc
1 comentarii
0
24-12-2011, ora 20:05
Marian Costel
Nu este medic/terapeut
Marian Costel
Salut eu am avut aproape aceeasi problema ca tine intro seara pe la 2 mi sa intamplat la fel eram transirat respiram greu si inima imi batea cu putere...eu am avut un atac de panica nush sigur daca si tu la fel plus k erai aproape paralizat eu teas sfatui sa te duci la medic sati faci un EKG test la inima si la Circulatie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici